Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a olyan nagy baj a Mediatek...

Mi a olyan nagy baj a Mediatek processzorokkal?

Figyelt kérdés
Miért fikázza mindenki? Miért mondják olyan rossznak? Szerintem semmi gond nincs a gyártóval, olcsóbb Budget procikat gyártanak a Q. SnapDragonhoz képest.

2020. máj. 19. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Snapdragon, Kirin... ezekhez több a támogatás, erősebbek, nagyobb az órajel. stb
2020. máj. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Csak olyan gyengék, hogy még sz_rni sem tudsz vele. Szánalmas egy processzor a mediatek. Biztos vmi kínai kukás találta ki, hogy legyen mit beletenni az olcsó telókba. Pl. Ilike,!Navon!, myphone, stb
2020. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Nincs külső támogatás, többet fogyaszt, kevesebbet teljesít, jobban melegedik.

Ha nem lennének elérhető árúak a Snapdragon procik, akkor lenne az MTK-nak is kereslete.

De manapság ott tartunk, hogy minden népszerű gyártó 50 ezer forinttól felfelé Snapdragont (Huawei esetében Kirin) használ - nem véletlen.

2020. máj. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

#3 vagyok

De akad 50 ezer alatt is bőven telefon Snapdragon processzorral.

(Lásd Xiaomi Redmi 7A)

2020. máj. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Én mondjuk eddig nem tudtam, hogy jobban melegszik, meg nincs rá támogatás, de azt évek óta tudom, hogy annyira sz#r a technológiája, hogy ha a mobilprocesszoroknak a legapróbb részletekig teljesen azonosak a paramétereik (magok száma és frekvenciája, lapkavastagság, stb..) és csak a márka a különbség, akkor a MediaTek a sereghajtó, annyira csigalassú! Ezzel legelőször 7 éve szembesültem: Alcatel OT-997D volt az álmom, de kb. ugyanazzal a tudással inkább mindenki a Sony Xperia L-et ajánlotta, és rávilágítottak a Sony kétszer annyi Antutu pontszámára, melyben a processzornak a lapkavastagságán kívül főleg abban is nagy szerepe volt, hogy Qualcomm gyártmány!

Megnéztem akkor egy Mobilarénás általános processzortet technológia alapján, és akkor az eredmény:

1. Qualcomm

2. Exynos

3. HiSilicon

4. Apple

Aztán még néhány más gyártó, a MediaTek pedig a legvégén kullogott! Aztán az évek során már szinte feledésbe is merült, csak a noname mobilgyártók használták, gondoltam is, hogy nem véletlenül, aztán mikor tavaly a Huawei ilyet pakolt pár Y-szériás telefonjába, meglepett a dolog, az pedig egyenesen sokkolt, amikor megjelent a Xiaomi Redmi Note 8 Pro, láttam az árát és tudását, és amikor láttam hogy MediaTek van benne, szörnyűlködve fogtam a fejemet... megannyi olcsóbb és drágább Xiaomi-ban is Qualcomm, most meg ez - úristen, mi járhatott akkor a tervezők fejében?! Nagyon brutális telefon lehetett volna, erre egy ilyen húzással elb#szni...

.. egy Qulcomm Snapdragon 710 vagy 730 sokkal de sokkal jobb lett volna, de mégse dobta volna meg annyira jelentősen a telefon árát!

Olcsóbb Budget procikat? Lehet hogy olcsó, de teljesítményben is olyanok, Qualcomm-hoz képest a béka s#gge alatt sincsenek! Ugyanakkor a Qualcomm se olyan drága, a legtöbb ár-érték bajnok Xiaomi-típusban is az van például, de Samsungokban is már 100 ezer körül (például A70)! Nem gondolkodtál esetleg rajta, hogy igazán csúcskategóriás telefonokban miért nincs MediaTek ?

2020. máj. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex Fly ***** válasza:
71%

Semmi baj nincs az MTK-val.

Való igaz, hogy amikor az első példányok megjelentek, akkor nem volt tapasztalatuk az SoC-gyártással, sok gyermekbetegséggel küzdöttek. Ez alapozta meg az egyeseknél még most is meglevő előítéleteket. Mára viszont a piac egyik meghatározó szereplője lett, nem véletlen, hogy sok gyártó használja a rendszereiket a Xiaomitól a Samsungon kerestül az LG-ig...

Persze az MTK nem Qualcomm, a Helio nem SnapDragon; de nem rosszabb, csak más...

2020. máj. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Nekem van, egy Doogee telóm, amiben Mt 6580 dolgozik. Nincs vele nagy probléma. Egyedül, a nagyobb teljesítményű játékok közben melegszik. A Helio X90 viszont csúcskategória, és felveszi a versenyt a Kirinnel,Snapdragonnal.
2020. máj. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyan nagy baj inkább az hogy rosszul optimalizálják a rendszert hozzá. Egyébként jó lenne. Sőt, van egy hasonló mediatek telóm és gyorsabb mint a snapdragon csak a YouTube video lejátszás ne akadozna.
2021. febr. 1. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!