Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az MTK chipset miatt lehet...

Az MTK chipset miatt lehet egy telefonon lassabb a wifi mint egy korábbi Snapdragon chipset -el szerelt modell esetében?

Figyelt kérdés

2020. máj. 24. 14:57
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem releváns
6 szavazat
 1/3 Zzzoli ***** válasza:
100%

Persze hogy lehet, mivel az MTK az alsó szegmenst célozza meg, a Snapdragon pedig inkább a közép és felső kategóriát. Ma már a telefonban a cpu tartalmazza gyakorlatilag a perifériás áramköröket. A Snapdragonban nem kizárt hogy bonyolultabb, kifinomultabb, szoftveresen jobban támogatott a wifi.

Viszont okozhatják még más hardveres összetevők, wifi antenna nyeresége, wifi vevő immunitása, más hardver elemekből származó interferenciák. Gyakorlatilag a wifi vételkészség általában a telefon árával egyenes arányban növekszik!

2020. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Konkrétan a Xiaomi Redmi Note 4 és a Xiaomi Redmi Note 8 Pro az a két készülék, amit összehasonlítottam és azt tapasztaltam, hogy a sokkal újabb Redmi Note 8 Pro 2,4GHz -en valamivel kisebb átviteli sebességre képes még helyi hálózaton is, így az előfizetett internet sebesség biztos nem lehet a gond. Pc és a két készülék közt wifin másoltam egy fájlt (külön külön), és a Redmi Note 8 Pro esetében ez kisebb átviteli sebességen, hosszabb idő alatt ment végbe, mindkét irányban. A tesztet ugyanolyan körülmények között hajtottam végre mindkét készülékkel, többször is, de mindig az újabb (és egyébként drágább) Redmi Note 8 Pro vesztett.

Azt mondod, ezt okozhatja az is, hogy a Redmi Note 8 Pro -ban MTK chipset van? Az összes teljesítmény teszt szerint jobb a készülék elvileg, mint a Redmi Note 4...

2020. máj. 24. 17:12
 3/3 Zzzoli ***** válasza:
Van a családban 8Pro, tényleg ár/teljesítmény bajnok. 5GHz-et támogatja a Note4? Ha igen, azon is csinálj összehasonlítást.
2020. máj. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!