Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szeretném a mobilszámomat...

Szeretném a mobilszámomat megtartani a legalacsonyabb költség mellett, hogyan tehetem aezt meg?

Figyelt kérdés

Feltöltőkártyás vagyok, a Vodafone-nál.

Évi legalább 3500 ft-tal kell feltöltenem a kártyát, hogy ne vesszem el a számom.


A probléma, hogy egy év alatt egy hívást nem indítottam róla, így 3500 ft gyakorlatilag kuka. Ebben az évben is fel kell töltenem, ha nem akarom, hogy elvesszen.


Munkahelyem biztosít jó telefonos csomagot, amit hasznalhatok, így jelenleg csak pénzkidobás, viszont a magán szám kell.


Van ettől alacsonyabb csomag valamelyik mobilszolgáltatónal. Tudtok ilyenről?


Esetleg külföldön?


2020. máj. 25. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Évi 3500Ft az havi kevesebb, mint 300Ft. Havonta nem költesz el semmi felesleges dologra 300Ft-ot? Nem veszel buszjegyet, miközben gyalogolhatnál is, vagy nem veszel alkoholt, miközben nélküle is meg lehet élni, nem mész el vacsorázni étterembe, miközben otthon is főzhetnél, nem tekered fel kicsit jobban a fűtést télen, miközben 19 fokban se fagynál meg? Komolyan havi 292Ft olyan hatalmas kiadás azért, hogy megmaradjon a számod?

Nem létezik ennél olcsóbb.

2020. máj. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nincs olcsóbb

azt a pénzt nem csak telefonálásra használhatod fel

lottózz, vagy fizess parkolást,

vagy hívd fel valamelyik adományvonalat!

2020. máj. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Autópálya-díjat is lehet vele fizetni és ha jól tudom, állatkerti belépőt is. (Nem biztos, hogy jól tudom..)
2020. máj. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősöm u.a. így járt, neki 60.000 volt a számlán, mikor megszüntette, nem mindegy.


Viszont találtam most egy jogszabályt, hogy fel nem használás esetén kötelesek visszaadni a pénzt, ez így majdnem ok.


Én értem, hogy kevésnek tűnik a havi 300 ft sokaknak, nekem az a felfogásom, hogy amire nincs szükségem/nem használom arra nem költök...


Kenyeret is vehetnék mindennap, mikor hetente csak kettőt fogyasztok el, és hú, támogatom a boltot meg a péket. Igaz kidobom a nagy részét, de mi az az a 300 ft.

Még évente is cserélhetném az autót, mi az a napi pár tízezer...


A busz nagyon rossz összehasonlítás, egészen más dologról van szó.


Ez elvi dolog, nyilván tudatában vagyok annak, hogy a számom engedélyezése és tárolása költséget jelent, ezt ki is fizetném, csak itt nem ennyiről van szó.


Különben is mindenki keresi azokat a lehetőségeket, hogy olcsóbban tudjon u.a. / hasonló szolgáltatást elérni, nincs ezzel semmi.


Ok tudomásul vettem, hogy nem tudsz ilyet, de ne engem kritizálj, amiért másképpen intézem a pénzügyeimet mint az átlag.


Emlékszem, amikor ezt a számot vettem meg a szolgáltatónál, az eladó első megjegyzése volt, hogy "nagymamának lesz"? Mert közöltem, hogy évi 1000 forintnál többet nem valószínű, hogy fogok telefonálni. Ő már tukmálni akarta rám a hülye díjcsomagjukat, ilyen-olyan csilivili felesleges telefon most csak 20-ért, utána meg havi 20e 2 évig, vagy a szintén felesleges díjcsomag, havi 10-ért, de 857889percet havonta lebeszélhetek, meg küldhetek havi ugyanennyi sms-t, plusz 3 terrabájt mobilnet. Mellettem mindenki vette a drága felesleges csomagokat, telefonokat, ami a mobilszolgáltatónak nyilván megéri, neked már nem, csak az átlag soha semminek nem számol utána.

2020. máj. 25. 13:26
 5/10 anonim ***** válasza:

"hogy amire nincs szükségem/nem használom arra nem költök..."


A telefont használod, fent vagy a hálózaton, elérhető vagy, stb.


Ezt fogd fel úgy, hogy ez kerül évi 3.500 Ft-ba.

(Az már mellékes, hogy ezt fel is tudod használni)

2020. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"az a felfogásom, hogy amire nincs szükségem/nem használom arra nem költök..."

Döntsd el végre. Ha kell, akkor fizeted, ha nem kell akkor mondd le, visszakapod a fel nem használt egyeleget.

Ilyen egyszerű.

A kérdésed alapján semmi szükséged nincs rá. Ha meg van, akkor nem értem hogy mi a probléma.

2020. máj. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
és mi lenne ha bevinnéd a véges flottába? az nem oldható meg?
2020. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gugu Gabor ***** válasza:

Nézd a vodfon-nak vagy akármelyik szolgálatótnak fenn kell tartania a hállózatát, ügyfélszolgálatot stb. (és persze még keresni is szeretnének rajta)

ez mind pénzbe kerül, nem hiszem hogy találsz olyan szolgáltatót amelyik neked megfelel. Nem tudom van e lehetőség rá hogy ezt az egyenleget felhasználd pld mobilvsárlásra (autopálya matrica, parkolás pld)

2020. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alex Fly ***** válasza:
80%

A "teljesen felesleges havi 300 forintot kifizetni, ha nem használom" és a "szükségem van magán számra" állítások között némi ellentmondást vélek felfedezni...

Azért a havi 300 forintért a szolgáltató fenntartja neked a hívószámot és biztosítja az elérhetőségedet. Ha tényleg szükséged van rá, akkor neked kell tudnod, megér-e ennyit.

A szolgáltató szempontjából pedig ha valaki egy éven keresztül egyetlen fillért sem fizet egy szolgáltatásért, akkor teljes joggal vélelmezheti azt, hogy nem is használja, tehát felesleges a rendelkezésre álló szűkös hívószámtartomány egyik elemét lekötni, ha kioszthatja olyannak is, aki aktívan használná azt. Ha az is úgy gondolkodna mint te, akkor szabadon felhasználható telefonszámok hiányában nem tudna új ügyfelekkel szerződni, miközben tele lenne halott előfizetésekkel, amelyeket valamikor használt valaki, de azóta már akár a hozzátartozó SIM-kártát is régen elhajította a francba...

2020. máj. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van ilyen, hogy egyenlegről lehet feltölteni,nem? Akkor a mostani 3500 forintos egyenlegből pont tudsz venni egy 3500 forintos feltöltést.


Mondjuk furcsa lenne, ha ez így menne, de ki tudja 🤷‍♂️

2020. máj. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!