Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonom (Huawei P9)...

A telefonom (Huawei P9) folyamatosan újraindul, és teljesen meghülyült? Lehet, hogy átvertek?

Figyelt kérdés

Pár órája kezdett el rendetlenkedni.

Délelőtt megállított az utcán egy nő és megkért, hogy hadd hívjon fel egy számot, mert sürgős lenne. Hagytam neki.

Két számot is próbált hívni, de egyiket se vették fel, és végül küldtünk egy sms-t az egyikre. 1-2 órára rá, elkezdődtek az újraindulások.

Lehetséges, hogy összefüggés van a két dolog között? Kezdtem úgy érezni, hogy egy nagyon csúnya átverésbe sikerült beleszaladnom.

Van valami tanácsotok??



2020. máj. 26. 16:29
 1/3 Mr. V. ***** válasza:
55%

Első körben nézd meg a hívott számokat, SMS címzettjét!

Ha rendes szám és nem 90-es, külföldi, akkor nem a hívás volt a problémás. Attól, hogy valaki megtudta a számodat, még nem tud rá vírust küldeni, mert azt max MMS-ben tudna, vagy neten (ez utóbbi számfüggetlen).


Javaslom, hogy indítsd recovery módba és CSAK a Cache partíciót töröld (Cache, Dalvik Cache). Ezután nagyon hosszan fog indulni a készülék, ha sok program van rajta. Esetemben 150 felettinél durván 7-9 perc. Ha alap, akkor is 2-4 perc legalább.


Ezzel a módszerrel az esetleges hibás bejegyzések eltűnnek és azért indul hosszan, mert újra generálja a törölt 1-4GB-nyi adatot. Ez a legtöbb esetben megoldja a problémát. Ha nem, akkor USB Debug mód, teljes rendszermentés PC-re (vagy ha van CWM, TWRP recoveryd, akkor SD-re). Fontos, hogy a belső tárról a "média" rész nem kerül mentésre, azt külön kell. Médiába tartozik a DCIM, My Favorites, Downloads, Bluetooth, ...

Ha a mentés kész, akkor USB-n ugyanaz a firmware, ami rajta van, azt újratölteni rá, majd vissza a mentés.


Ez azért több, mint az SD-s "upgrade", mert itt a PC újra patícionálja az egészet, míg SD-nél nem. (Nálam 3x kellett így rendbe hozni egy teljesen más készülék esetében a belső tárat. Programok fagytak, rendszertelenül lefagyott, majd újraindult, ez a belső tár hibája volt. A biztonsági mentést egy az egyben visszapakolva egy ilyen flash-elés után rendesen ment az egész, tehát nem a rendszer hülyült meg. De mint említettem, ez egy másik készülék volt, de hasonló hibát eredményezett, ezért írtam le, mint lehetőség.

2020. máj. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az a telefon regi mar.
2020. máj. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ 1-es, írtam neked egy privátot :)
2020. máj. 26. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!