Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért későn csörög a telefonom?

Miért későn csörög a telefonom?

Figyelt kérdés

Már többször észrevettem, hogy hiába volt felhangosítva a telefonom, egyszerűen nem jelzett, hogy hívnak, csak utólag nóláttam a hívásnaplóban. Tegnap kipróbáltam egyik ismerősömmel, hogy ha felhív, nagyjából fél perc után kezd el csörögni a telefonom, hogy hívnak. De ha másvalakit hívott az ismerősöm, az azonnal csörgött 1-2 másodpercen belül.

Ez miért lehet, hogy ilyeneket csinál a telefonom?



2020. máj. 28. 10:57
 1/2 Mr. V. ***** válasza:
100%

Ennek oka az energiatakarékosság vagy a túl sok futó program lehet.

Energiatakarékosságra sok program van már, de az nem csak a wifit kapcsolja ki, hanem háttér programokat is, így pl. azt is, aminek folyamatosan futnia kéne, mint pl. a phone.apk-t. Így amikor hívás van, előbb be kell tölteni a programot, ami majd el kezd csengetni, ez mind idő.


A másik hibalehetőség, ha tele van a RAM, mert háttérben fut sok program (nem min lép ki bezárás után). Így ahhoz, hogy a phone.apk dolgozni tudjon, előbb ki kell lőnie 1-2 háttérprogramot, majd be kell töltenie saját adatait és akkor tud csörögni.


Esetemben 3GB RAM, 5.1 rendszer esetén, amikor még használtam FB-t 2 éve + viber + skype + levelező + ... akkor bár csörgött a készülék, de még a kijelzőnek kellett 5mp mire bekapcsolt, újabb 2-3mp mire a hívás adatai láthatóak voltak és újabb 5-10mp, mire a tapi felfogta, hogy érintettem.


Mióta nincs FB, de van minden más (ám több, mint 1GB szabad RAM szinte mindig elérhető) és egy Greenfy nevű programmal minden háttérprogram automatikusan ki lesz léptetve, azóta a hívásokat azonnal látom, hallom és fel is tudom venni.


Próbáld ki úgy is a haveroddal a hívást, hogy szinte mindenből ki vagy lépve, vagy legalább a tárcsázó fut, úgy kapcsolod ki a készüléket és fél percen belül hív. Több, mint valószínű, hogy azonnal csörögni fog.

2020. máj. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Minden más programot bezárok, megnyitom a tárcsázót de úgy is rengeteg idő telik el míg kicsöng. Van olyan, hogy már le is rakják mielőtt kicsengett volna nálam és csak a nemfogadott hívást jelzi ki.
2020. jún. 9. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!