Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tegnap kint maradt az esőben...

Tegnap kint maradt az esőben a Samsung Galaxy a50 es telefonom most raktam fel töltőre száradás után de csak azt adja ki hogy tölti de nem megy feljebb?

Figyelt kérdés
Tegnap a szakadó esőben a táskámban maradt a telefonom ami kint volt a szabad ég alatt de csak akkor jutott eszembe amikor már szétázott. Azóta számítottam a napon volt rizsbe és száradt is. Már a fényk3pezők is kiszáradtak belülről és egy órája van a töltőn de csak azt a képet adja ki mindha teljesen lemerült volna de azóta se kapcsol be csak az a kép van

2020. jún. 8. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Hagyd még száradni!
2020. jún. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az akku halott. Azt hiszi, hogy teljesen lemerült, ilyenkor alacsony töltőárammal előtölti arra a szintre, amit 0%-nak tekint (ahol kikapcsol, ilyenkor is marad egy kis töltés benne, de ha sokáig nem töltöd fel teljesen lemerül, akkor van ez). De mivel rossz, nem veszi fel, vagy ha felveszi, nem tárolja a töltést, így soha nem fog elindulni. Egy akkucsere talán segíthet.
2020. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Egyetlen hiányossága, hogy nincs IP-védelem, tehát lehetőleg kerüljük a nedves helyzeteket."

Tegnap bőven elázott, megnyugodhatsz, a telefonod odabenn szép kényelmesen rohad, vagy éppen már el is halálozott. A rizses legendával meg fel kéne már hagyni, mert így mennek tönkre végleg a készülékek, hogy ezzel a buzzeráns rizsálással húzod az időt és nem viszed azonnal hozzáértő szervízbe.

2020. jún. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A mobilod már tönkrement, ráadásul ennyi idő alatt nem is száradhatott ki.
2020. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fogtam egy hajszárítót és felmelegítve leszedtem a hátlapot szétcsavaroztam és hagyom még száradni. És igen attól hogy nem látszott még volt benne valamennyi víz. Ha hagyom 1-2 napot száradni van es3ly hogy rendbe jön?
2020. jún. 8. 20:00
 6/8 anonim válasza:
Akksi halott, de igen van esély.
2020. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, magától fog elrozsdásodni! :)
2020. jún. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Esély természetesen van rá, hogy rendbe jön, csak ez ugyebár tisztán matematikai és nem egy magas érték...


Annak sokkal nagyobb az esélye, hogy amíg érte az eső (és benne is maradt) maradandóan károsodott. Hiszen benne volt folyamatosan az akkumulátor (gondolom) és abban töltés is volt (gondolom), ami beindított bizonyos kémiai folyamatokat (egyfajta rohadás), illetve fizikai folyamatot is: az esővíz vezeti az áramot valamilyen szinten, így az is elképzelhető, hogy több alkatrészben is túláram/túlfesz volt jelen egy ideig, ami azok károsodását okozza. Nem okozhatja, okozza! És sajnos ezekről szoktak az átlag júzerek megfeledkezni, illetve bedölnek a rizses rizsának és hasonló ostobaságnak, miközben a kapilláris elv (legjobb tudomásom szerint általános iskolai tananyag) ismertnek kellene legyen előttük is. Na meg persze az elektrolízis is ismert folyamat (azt hiszem). Illetve elvileg az is, hogy az esővíz vezetőképpessége nem nulla...

2020. jún. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!