Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit csinálsz a régi, de még...

Mit csinálsz a régi, de még működőképes mobiloddal, amit nem használsz?

Figyelt kérdés

A kukába (elektronikai hulladékba) dobod? Én oda sajnálnám, de apróhirdetési oldalakon sincs kedvem aprópénzért hirdethetni, fogadni a jelentkezőket, stb.

Nekem eddig 19 év alatt 6 telefonom volt, eddig mindegyik megvan.

Az elsőt 2001-ben vettem. 2003-ban az akku csatlakozója kiszakad az alaplapról. Laikusként csak egy forrasztással vissza lehetett volna tenni, legalábbis ezt gondoltam, de egy akkori szervizben sem vállalták. Újat kellett vennem.

A másodikat 2003-ban vettem. Azon kívül hogy kívül megkopott, borzasztóan elavult lett pár év alatt. Már jöttek az olcsó színes kijelzős mobilok, mp3 lejátszással, blutooth-szal, tárhellyel, kezdetleges alkalmazásokkal, jó kamerákkal. Ezért elavulás miatt 2006-ban újat vettem.

Ezt, a harmadikat, 5 éven keresztül használtam. Ekkor az okostelefonok és az Android elterjedése miatt kellett nyugdíjaznom. De tulajdonképpen semmi baja nem volt.

2011-ben vettem az első okostelefonomat. Kezdetben újdonság volt. De olyan gyorsan fejlődött a technika, hogy pár év és már nem is volt frissíthető a 2.3-as Android, minden akadozott rajta. Egy menetrendet megnézni is kínszenvedés volt rajta.

2015-ben vettem egy Windowsos telefont. Kezdetben felüdülés volt a gyorsasága. Tökéletes volt számomra, de pár év múlva jött a hír: nem fejlesztik tovább a WP-t, semmilyen támogatás nem lesz rá. Megszívtam. Kénytelen voltam megint új telefont venni. Pedig ez is a mai napig tökéletesen működik. A kamerája (Zeiss PureView), főleg gyenge fényviszonyok között szerintem veri még a mostani csúcsmobilokat is. Néha fotózni szoktam elővenni, bekapcsolni.

A mostani készülékemet 2018-ban vettem. Ahhoz képest hogy egy akkori csúcsmobil volt, az Android10-es után több főfrissítést már nem fog megkapni. Ezzel is arra kényszerítve a gyártó által, hogy dobjam ki, vegyek újabbat. Bár egyelőre nem tervezem. Amire használom, még jó pár évig kiszolgál, mire komolyabb problémákban fogok ütközni vele. De egyszer ezt is nyugdíjaznom kell majd.


Nos, ez a teljes gyűjtemény itt lapul a fiókomban. Nem veszem hasznát, de kidobni sajnálom, mert annak idején nem két fillér volt egyik se. Ma már persze nagy értéket nem képviselnek. A 2015-ös Amoledes WP-s telefonom mennyit érhet, max 1000Ft-ot? Tehát nekem nem éri meg árulgatni se.

Ti hogy vagytok ezzel?


2020. jún. 12. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

néhányat eladtam, néha dobozban van a padláson

egyik meg itt van a polcon (iPhone 3GS) és meg rajta egy óra alkalmazás.

2020. jún. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem marad nálam, mert becseréléssel szoktam az újat venni.

Ha mégis megmaradna, odaadnám valakinek a családból. Tudok olyat, aki örülne neki.

2020. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanazt, mint minden elavult műszaki cikkel. Törlöm róla az adataimat, (külön adattörlő szoftverrel), utána meg a következő lomtalanításkor kiteszem (nem megy szeméttelepre, mert lomisok elviszik).
2020. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig eladom, és hozzárakom az új telefon árához.
2020. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy tucat régi telefon van a galériámon. Egy ideig gyűjtöttem is a régi műszaki cikkeket.


Néha előveszem őket, felteszem töltőre, játszom rajtuk.


Ezek régi gombos telefonok, gyengébb akkuval. Kutyának sem kell már, de belőlem előhozzák a nosztalgiát.

2020. jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
2020. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 éves vagyok, és 5 telefonom volt azt hiszem. Az első ilyen nyomkodós Nokia, a második az egy érintős(!) Alcatel, de ilyen nagyon nyomi, emlékszem Auchanba kb. 5000 forint volt. :D A harmadik szintén egy Nokia, ez is érintős. Pont ekkor kezdtek bejönni divatba az androidos telók, meg alkalmazások, ez ugye nem volt az, és emiatt pont lecsúsztam az összes ilyen játékról akkoriban. Aztán 8.ban megkaptam a várvavárt nagymenő androidos telóm, Samsung Galaxy A5-öt. Jó volt amúgy, de kb 1 év után jól belassult pedig 100 valamennyiért vettük, és akkor ez ilyen erős telefonnak számított. Ezzel 2 és fél évig húztam, és utána kértem egy Iphonet. Azóta is ezzel nyomom, ez is már két és fél éves, de semmi baja nincs, egy ideig még tuti nem fogom lecserélni. :D Az első 3 telóm szerintem ki van dobva, talán a nokia érintős megvan tartva, ha minden kötél szakad. A Samsungot apukám használja, és neki tökéletesen megfelel. Laptopom is volt, 2012-ben kaptam, mikor gimibe mentem, és kb. 5 év után azt is lepasszoltam, anyumnak. Neki jó filmnézésre, facebookozásra, de nekem fontos, hogy gyors legyen. Most kaptam egy ipadet, mivel megyek egyetemre, meg mivel nekem a laptopok már nem jönnek be, tetszik, hogy ehhez van billentyűzet, amit levehetek, ha akarok, meg van hozzá toll. Na a lényeg, hogy amelyik használható, azt mindig a szüleim kapják meg utánam. :D
2020. jún. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy darabig el szoktuk tenni a régi telefont, hátha szükség lesz rá. Pl. valami történik az újjal, akár garanciális hiba, vagy elveszik, akármi, legyen mihez nyúlni. A nagyon régieket, amik már biztos nem használhatók, elektronikus hulladéknak leadtuk. Az újabb okostelefonokat zenehallgatáshoz használjuk. Gyári visszaállítás után csak rádiós alkalmazás van rátöltve, blutooth-n csatlakoztatva microhifihez, vagy hangprojektorhoz és megy az internetes rádió.
2020. jún. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:
73%
Nekem most az 5. telefonom van. A legelső egy Samsung A50 volt, vagy 8 évig működött, amikor állandó töltőre szorult, akkor átvette otthon a "vezetékes" szerepet. Utána leadtuk amikor anyám vett telefont magának, volt ilyen akció hogy 10 ezret beszámított a régi telefon. Utána egy Sony Ericsson kinyithatós volt, na azt imádtam de 3 évet bírt csak, a kijelzője tönkrement. Ez még a szüleimnél lapul az íróasztalomban. Egyetem elsőévében vettem magamnak egy Sony Ericsson W302-t, na ezt 8 év után sikerült elhagynom, ami azóta is szomorúsággal tölt el. Akkor már rég mindenkinek okostelója volt de én jobban szerettem azt a régit. Mivel sajnos nem lett meg, az akkori szobatársam hozott nekem egy általuk nem használt Samsung galaxy okostelót, az első okostelók egyike volt csak már akkor elavultnak számított. Ez jelenleg a "csatafonom", zenét hallgatok rajta közlekedés közben, mert ezt ha leejtem vagy kiesik a zsebemből, visszapattan és semmi baja. 2 éve vettem egy Samsung J4+ -t amit mindenre is használok de mivel ez törékeny, zenét hallgatni maradt a csatafon.
2020. jún. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
IP kamerát csináltam az egyikből. Figyeli a bejáratot, ha gonosz bácsik be akarnak jönni, amikor nem vagyok itthon, megy fel róluk a videó a szerverre.
2020. jún. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!