Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidra van normális Playsta...

Androidra van normális Playstation 2 emulátor, amivel nem szaggatnak a játékok?

Figyelt kérdés
Van egy Xiaomi Redmi Note 8 telóm, Android 9 van rajta. Leszedtem egy emulátoros játékokkal foglalkozó oldalról a 2000-es évjáratú Soldier of Fortune és a 2001-es Return to Castle Wolfenstein PS2-es változatait, de a Play áruházból leszedett emulátorokkal játszhatatlan mindkét játék. Lehet, hogy a telefon nem elég hozzá? Fura, mert pl. szedtem le PSP emulátort is és azzal pl. a 2005-ös NFS Most Wanted tökéletesen megy.

2020. jún. 23. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

PS2-es emulátorokhoz nagyon erős telefon kell már, valószínűleg a tiéd nem elég erős.


Viszont igen, PSP meg PS1 játékokkal tudsz játszani bátran.

2020. jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát az a mobil jó ha középkategóriát üti, valószínűleg egy 3-4 éves csúcs SoC is erősebb nála.
2020. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, nagyjából középkategória. 48 MPX-es főkamera, 4 GB RAM, 8 magos Snapdragon processzor, 128 GB tárhely. Gyakorlatilag úgy használom, mint amire eddig éveken át az asztali PC-met. Torrentezek, töltögetek, filmet nézek, játszok, netezek. Oké, lehet, hogy a mai telefonoknál ez már természetes /ezért is számít az enyém egy sima középkategóriának/, viszont az előző telómmal, a Nokia 808 Pureview-vel ennyi mindent nem tudtam csinálni. /Igaz, ott már csak a kamera volt nagy szám, a telefon többi része már nagyon elavultnak számított./


De azért meglepődtem, hogy 20 éves játékok szaggatnak. Ha belegondolunk, hogy még az én középkategóriás mobilom is atomerőmű ahhoz képest, ami 2000 környékén volt. Emlékszem, hogy 2002-ben az egymagos, 512 MB rammal szerelt Pentium 3-asunk milyen nagy dolognak számított...


Na de mindegy is. Ha 10 magos processzoros teló kell 8 vagy 12 GB rammal a PS2 emulátorhoz, akkor így jártam.🙂 2-300 ezerért csak ezért nem veszek másik telefont, azért már egy normálisabb olcsókategóriás használt autót kapok.🙂

2020. jún. 23. 18:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem sértésként de látszik mennyire nem értesz hozzá, az, hogy egy processzor 8 magos, sokat nem mond el, a mai, illetve jó pár éves csúcs mobilprocik is 8 magosak, de klasszikusokkal erősebbek, nem beszélve a GPU-ról.

Másrészt pedig még mindig egy emulátorról beszélünk, ami egy teljesen más platformra, architektúrára írt programot fordít valós időben, így optimalizációról abszolút nem beszélhetünk, csak a nyers teljesítmény segíthet rajta.


Ebből is látszik, hogy a PS3 generáció konzoljai mekkora előrelépést jelentettek, hogy még a mai napig nincs egy értelmes PS3 emulátor gépre sem, pedig azért elég kemény hardverek vannak már PC-re.

2020. jún. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk az igaz, hogy csak hobbiszinten, felületesen értek hozzá, hardver szakértő nem vagyok.🙂 Annyit azért tudok, hogy mobiloknál a Snapdragon az egyik legjobb processzor, míg a Mediatek az egyik legrosszabb.


Egyébként ez az emulátoros dolog inkább csak olyan poénnak, érdekességnek fogható fel, érdemi játékélményt nem ad. Legalábbis egy telefonon. Leginkább azért, mert közel sem olyan a játszhatóság. Pl. egy régi nintendós játék más érintőképernyőn és más joystickon valódi gombokkal játszva. Ugyanabban a játékban, ami 20akárhány éve gyerekkoromban joystickkal simán kivitték, most felnőttként egy érintőképernyős telóm szenvedek vele. Állandóan mellé nyomok, mert nincsenek fizikai gombok. Nem erre tervezték. Vagy pl. a régi dos-os játékok... Tegnap szintén telón DosBox-szal megnéztem a régi eredeti Wolfenstein 3d-t. Hát hadd ne minősítsék az irányítást érintőképernyőn. 🙄😒 Szóval ezt az egészet csak olyan érdekességkèppen jó kipróbálni, hogy létezik ilyen is.

2020. jún. 24. 19:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de hátha érdekel még a dolog. Nemrég megjelent az AetherSX2. A PCSX2 Androidos változata gyakorlatilag. Jól fut, magas a kompatibilitása. Csak bika telefon kell hozzá.
2022. márc. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!