Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudnék több ramot...

Hogyan tudnék több ramot felszabaditani? A telefonom 2GB ramos és 342 MB szabad csak.

Figyelt kérdés
[link]

#RAM #Felszabaditás
2020. jún. 24. 04:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

minek? majd felszabadít a telefon ha jónak látja


azért van a ram, hogy használjuk, nem?

2020. jún. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egy haverom valahogy letörölte a gyárilag rátelepített alkalmazásokat és egyből lett helyem. Pl. a Google Chrome elfoglalt egy csomó helyet, ment a lecsóba, most Opera Mini van helyette.
2020. jún. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 te egyáltalán értelmezted a kérdést?
2020. jún. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Próbálj törölni olyan dolgokat amik nem kellenek nem használt programokat,játékokat,így tudsz több helyet felszabaditani.
2020. jún. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 neked se megy
2020. jún. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendszertől is függ, lehet e kezdeni valamit a dologgal.


Az én esetemben (bár az én mobilomban van 6GB RAM) az csökkentené a használt RAM mennyiségét, ha kevesebb app futna egyszerre (ez érvényes minden mobilra, de nálam fut vagy 40+ app egyszerre + a rendszer appok), illetve az, ha kikapcsolnám egyes alkalmazások autómatikus indulását (már ha tud ilyet a telefon), vagy manuálisan zárnám be a feleslegesen futó alkalmazásokat.


Ezen felül segíthetnek alternatív megoldások:

A legfrissebb appok helyett valamivel régebbiek használata (az újabb verziókban sok új funkció lehet, ami talán felesleges is számodra, illetve mivel általában ezeket már az újabb eszközökre optimalizálják, kevésbé figyelnek arra, hogy egyes régebbi eszközökben kevesebb RAM van); a felesleges rendszer alkalmazások frissítéseinek eltávolítása, majd azok tíltása, esetleg ADB -n keresztül felhasználói szintű eltávolítása (amitől még a rendszerben megmaradnak, csak egy gyári visszaállításig lesznek "eltávolítva", de így nem futnak feleségesen és nem is tudnak frissülni. Ezt viszont nem olyan egyszerű megoldani, nekem is utána kellene olvasnom először.).

Van még olyan lehetőség is hogy a nagyobb erőforrás igényű appok helyett ugyanolyan (vagy közel hasonló), de kevesebb erőforrást igénylő alternatívát használsz (Facebook helyett Lite; Messenger helyett Messenger Lite; vagy a teljes facebookozás átköltöztetése böngészőbe; stb.)

2020. jún. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy a felszabadított ram a jó ram!

Ha sokszor használsz egy appot azt bent tartja a ramban a telefon, hogy azonnal induljon. viszont ha te kitörölteted onnan valami memória takarító progival akkor ha megint elindítod azt az adott appot akkot újra be kell töltenie az egészet. Ami miatt lasabb lesz és több energiát fog fogyasztani.

csak akkor érdemes a memóriával szórakozni ha valami nem megy, valami probléma van akkor hibakeresési célzattal ki lehet üríteni a ramot. Egyébként a legtöbb telefon saját maga menedzseli a memóriát és úgyis kilövi az appokat ha valami nagy mamóriaigényű alkalmazást indítasz el.

2020. jún. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 -esnek egyébként igaza van.

A RAM takarítás átlagos használat során teljesen felesleges. A rendszer úgyis kezeli, manapság már nehéz OOM hibába belefutni (vagy csak azért, mert nekem elég a 6GB RAM?)


... Kis idővel később ...


Kis tesztet nyomtam egy régebbi, 1GB RAM -al rendelkező mobilon. Böngészgetés, Facebook, Messenger, youtube felváltva... Őszintén szólva a gyárizás után már a face és Messenger telepítése is elég lassan ment. De utána sem volt gyors, pedig tisztán indult... Régen ugyanez a mobil (korábbi face és Messenger verziókkal, valamint korábbi Google Play Szolgáltatások -al és youtube verzióval) sokkal gyorsabb volt, pedig hibátlan a készülék. Az, hogy RAM -ot próbáltam felszabadítani, csak rontott a sebességen, mivel még az indítónak is újra be kellett töltődnie, illetve minden más alkalmazásnak is... A tapasztalatok alapján a RAM takarító appok több kárt okoznak, mint hasznot (bár ezt tudtam korábban is, de most a nosztalgia miatt elővett telón tapasztaltam is).


Konklúzió:

Ahogy korábban is írtam:

Az appok manuális bezárása; korábbi verziók használata, vagy lite változatok/alternatívák használata; felesleges rendszer appok tíltása/eltávolítása...

2020. jún. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!