Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi foglalja a helyet?

Mi foglalja a helyet?

Figyelt kérdés
A telefonom belső memóriája 10,3 GB, de csak 1,15 GB szabad hely van rajta. Azt tudom, hogy maga a rendszer is foglal helyet, de ennyit nem. Semmi nincs rajta. Se program, kép, videó stb...
2020. júl. 1. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
vidd vissza ahonnan vetted vagy vidd el szervizbe
2020. júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Semmi nincs rajta."

Ezt erősen kétlem...

Gondolom Android rendszerű, ahol sok esetben az egyes alkalmazások által letöltött reklámok is helyet foglalnak, amik gyakran (az alkalmazás hibája miatt) az alkalmazás eltávolítása után is ott maradnak. Ezen felül az összes rendszeralkalmazás frissülhetett, így azok, amik frissültek többször akkora helyet foglalnak, mivel az eredeti a rendszer részeként nem törölhető (root nélkül) és a frissebb verziók általában nagyobb méretűek.


Mindezen felül ha frissült a rendszer, akkor az is több helyet foglal, mint a gyári.


De ott van még a gyorsítótár is, ami gyakran több GB is lehet...

2020. júl. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs rajta semmi fontos, akkor egy gyári beállítások visszaállítása segíthet rajta, utána szükség szerint letílthatóak az automatikus frissítések...
2020. júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs rajta semmi program az azokon kívül, ami alapból rajta van. Az automatikus frissítést levettem. Azért van ez a telefon, hogy telefonnáljak vele.
2020. júl. 1. 12:03
 5/6 anonim ***** válasza:

A "Google Play Szolgáltatások" és a "Google Play keretrendszer" valamint a "Google Play Áruház" és egyéb google cuccok tudnak akkor is frissülni, ha az automatikus frissítés ki van kapcsolva. Ezek közül a G szolgáltatások és a keretrendszer is nagyon sok helyet tud foglalni.


Érdemes lenne alkalmazáskezelőben eltávolítani az összes (nem fontos) alkalmazás frissítését, tárhely menüben törölni a gyorsítótárat és egy "SD Maid (pro)" -val kitakaríttatni a szemetet (a többi szemét takarító app általában nem azt csinálja amit kellene).

2020. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem iPhone-on is ugyanez van. 16 gb-s SE. Oké, ez kicsi, de nekem nem is kell sok, csak kompakt méret, jó kamera, fb, insta, gmail, messenger és ennyi. A 16 gb-ből úgy fogyott el a hely az idő során, hogy közben SEMMIT nem tettem rá. Nem értem ezeket a mai f.s rendszereket.
2020. júl. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!