Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha a telefonom vízálló, és...

Ha a telefonom vízálló, és már megvan egy éve, de még nem volt víz alatt, akkor most tönkre mehet amikor víz alá teszem?

Figyelt kérdés
Egyébként egy Samsung galaxy s9 plusz-ról van szó.

2020. júl. 1. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell "edzeni" a vízhatlansági képességeit, ha erre gondolsz! :D

Valószínűleg semmi baja nem lenne, de vigyázz, mert hiába az IP-tanúsítvány, sok esetben a garancia mégsem terjed ki beázásra.

2020. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm! :D
2020. júl. 1. 12:03
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha vízálló, ha nem, én nem próbálnám ki. Nem azért vízálló egy telefon, mert víz alatt kell használno, hanem mert jó a marketing körülötte.
2020. júl. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

nem.

de én nem bíznék benne.

tegnap volt egy kérdés amikor megúsztattak egy full vízálló telefon és belülről bepárásodot....

ha nem muszály ne pakold vízbe, ne mosd csap alatt.

2020. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Az én telefonom egyéves, 3-4 hónap után volt először víz alatt. Megesik, hogy csap alatt gyenge vízsugárral lemosom, vagy hogy zuhanyzás közben használom.


Ha nincsen semmilyen sérülés rajta, és nem ejtetted le, akkor nem lehet tőle baja, viszont én így 1 év után először nem próbálnám meg, ha nem muszáj. Vízbe még nem tettem egyébként, csak vízsugár ment rá, egyszer esett bele a forró vízzel teli kádba, de még így mindennapos vizes használat mellett sem szívesen mártanám bele mondjuk a Balatonba, vagy egy medencébe.

2020. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

A vízálló telefonok újonnan hozzák azt a vízállóságot amiket a laborban mértek. 1 év után már sok tényező van ami miatt beázhat a telefon. Elég egy kis leejtés, ha a tömítésen van valahol egy minimális repedés amiről nem is tudsz akkor máris beázik a telefon. A sok meleg is árthat a tömítéseknek.

Így én nem tenném vízbe, ha beázik akkor kuka az egész, a garancia nem terjed ki rá

2020. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

"akkor most tönkre mehet amikor víz alá teszem?"

Tönkre.

Garancia nem fedi, mint ahogy mások írták.

Ez a vízállóság inkább azért van, hogy ha beleesik a tóba/folyóba/mosdóba/akárhova, akkor ne menjen rögtön tönkre a telefon.

Szándékosan úsztatni nem ajánlott egyik vízálló telefont sem.

(Feltéve, hogy nem veszel hozzá jópárezer forintért vízálló tokot. Akkor talán lehet, de az se garancia, hogy nem fog beázni.)

2020. júl. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!