Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem játsza le a telefono...

Kupicalajos kérdése:

Miért nem játsza le a telefonom a zenéimet? (többi lent)

Figyelt kérdés
1 hete vettem új SD kártyát leszedtem rá a zenéimet és kitűnően működött minden. Mivel elutaztam több napra az SD kártyáról a zenéket kivágás-al áttettem a gépemre, hogy minél több sorozat epizódot tegyek fel. Most napok után hazaértem és az epizódok letörlését követően visszamásoltam a zenemappát de a zenéket nem játsza le! azt írja "A file nem létezik". Ez után vettem észre, hogy ugyan azt a 4 darad zeneszámot akarja lejátszani folyton és mindnél ezt írja. Letöröltem minden zenét, azt írta a zenelejátszó, hogy Nem találató zene file. Felmásoltam 3 számot a telefonra csináltam egy új lejátszási listát, elfogadtatom vele és amikor megnyitom az új listát azt a 3 számot kicserélte arra a 4 zenére amit nem tud lejátszani.

2020. júl. 8. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Gépen le tudod őket játszani, nem sérültek a fájlok?
2020. júl. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenről még nem hallottam... Bár érdekel, mi lehet a megoldás...


Egyébként fájlkezelő mit mutat a fájlokra telefonon, miután felmásoltad? (Helyesek a fájlméret adatok, illetve a dátum adatok?) A rendszer meg tudja nyitni a frissen felmásolt zenéket? (Nem sérültek a fájolk?)

...

Arra gondolok, talán a zenelejátszó app bolondult meg... Talán első körben töröld a lejátszó gyorsítótárát, aztán egy próba. Ha nem segít és úgyis minden zenét újra fel kell raknod (mivel korábban törölted őket), akkor az is megér egy próbát, hogy a lejátszó adatait is törlöd, majd abban mindent nulláról kezdve újra hozzáadod a zenéket, aztán próba... Esetleg másik lejátszó appal kipróbálhatod, az hogy reagál a frissen felmásolt zenékre...


Egyébként milyen formátumban vannak a zenéid? Számítógépen le tudod őket játszani?

2020. júl. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

*fájlok


(Lassan pötyögök mobilon és még el is rontom időnként... XD)

2020. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Fejlemények! Igen a gép lejátsza, Minden zeneszám mp3 formátum, Letöltöttem az első zenelejátszót amit a google play appban megláttam (A neve Audify) és tökéletesen lejátszik mindent. Hogyan kell amúgy az alap zenelejátszó gyorsítótárját? Szerintem az bugolt be.
2020. júl. 9. 00:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Alkalmazáskezelőben megkeresed (mint amikor egy törölni kívánt appot keresel) név alapján és ott az adott app gyorsítótárát (vagy az adatait is) törlöd...
2020. júl. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tippre nem a cache-el van gond, hanem a media scan nem futott le.

Androidon nem csak file-ok vannak, hanem a zene, film, kep, es egyebekre van egy media adatbazis, amit egy content provider-en keresztul ernek el a programok (mar ami nem kozvetlenu a file-okkal foglalkozik). Emiatt van, hogy ha felmasolsz valamit filekezelobol, akkor nem biztos, hogy latja minden app rogton.

Ha ritkan masolgatsz zeneket, akkor a legegyszerubb ujrainditani, es utana varni egy kicsit (ujrainditaskor minden file-t ujra atnez, es amirol nem tudott, azt felveszi az adatbazisaba). Ennel kulturaltabb megoldas, ha felteszel egy olyan appot, ami el tudja inditani ezt a szolgaltatast, esetleg ha olyan filekezelot hasznalsz, ami figyel erre. (en Termuxon belul a termux-media-scan paranccsal szoktam, de a Termux agyuval verebre, meg amugy is hozzaertoknek valo, szoval inkabb masik appot ajanlok erre)

2020. júl. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm megoldódott. Csak bebugolt és törölni kelett a gyorsító tárat.
2020. júl. 11. 13:18
 8/8 A kérdező kommentje:
De ennek az appnak a kinézete jobban tetszik,használom inkább ezt!
2020. júl. 11. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!