Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Igaz az az allitas miszerint...

Igaz az az allitas miszerint az nfc telefonos fizetes jobb mint az nfc bankkartya, mert elobbit jelszoval fel kell oldani fizetes eseten, az utobbi viszont ejjel nappal nyitva van?

Figyelt kérdés
2020. júl. 14. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
igaz
2020. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És akkor ostobaság magamnál tartani a régi NFC-s bankkártyámat mert egy csökkentett kockázatot ezzel az eredeti mértéken hagyok?
2020. júl. 14. 12:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

olyan szempontból nem, hogy lemerülhet a telefonod, jó ha van tartalék fizetőeszköz


amúgy legtöbbször én se viszem magammal a kártyákat, a fiókban pihennek, mindenhol telefonnal fizetek

2020. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igaz, hiszen a PayPass bankkártya 5/15 ezer forintig nem kér PIN-kódot, míg a telefon azonosítást (kód vagy biometrikus azonosító) követel. Ha elveszíted a kártyát, akkor 5/15 ezresével le tudnak róla vásárolni akár milliókat is néhány órán belül, illetve a netes vásárláshoz is rajta van minden.


Ehhez képest a telefont sokkal kisebb eséllyel veszíted el, mert mindig kéznél van, és ha mégis elveszíted sem fog hozzáférni a (nem) becsületes megtaláló a pénzedhez. Ebből következik az is, hogy a kártya elvesztése lehet, hogy csak napok múlva fog feltűnni.


A táska legmélyén a tárcámban magamnál hordom a kártyámat is, így kis eséllyel fog elveszni, viszont ha olyan helyre megyek el itthonról, ahol biztosan lehet érintéssel fizetni, akkor nem viszem a bankkártyát, csak a telefont.


Persze ha messzebb mész, érdemes vinni a kártyát is (telefon lemerülhet, és nagyon kevés helyen ugyan, de előfordulhat, hogy csak bedugós módszerrel lehet fizetni kártyával), de ha biztos kibírja a telefon, akkor felesleges, és csak egy újabb biztonsági kockázat.


Pro tipp: legyen elmentve a telefonkönyvedben a kártyaletiltáshoz szükséges szám, és ellenőrizd kellő gyakorisággal, hogy megvan-e a kártya.

2020. júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszi. Leginkabb attol felek hogy valami nfc vadasz leszed pénzt a kártyámról a villamoson ruhán keresztül valami készülékkel ez jelszavas nfc Mobilnál ugye nem lehetséges de a kártyás verzió igaz vagy csak valami városi legenda?
2020. júl. 14. 14:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam még ilyet, de szerintem városi legenda :) megoldható, de nem nagy az esélye, hogy pont eltalálja a kártya helyét. Én azt ajánlom, hogy a táska ,,legmélyén” mindig legyen nálad a kártya is. Ha pedig mégsem, akkor egy PowerBank, kábel és egy adapter a telefon töltéséhez. Viszont az NFC maximum 1-2 centire ér el, hogy az NFC vadásznak nagyon közel kéne tartania hozzád (amit már bőven észrevennél).
2020. júl. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" Koszi. Leginkabb attol felek hogy valami nfc vadasz leszed pénzt a kártyámról a villamoson ruhán keresztül valami készülékkel "


ez urban legend, nincs olyan hülye aki ezzel próbálkozna, hiszen egyből visszakövethető lenne

2020. júl. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk fem tokban van A kártya és kipróbáltam nem lehet fizetni ha a tokban van de gondolom az nfv vadásznak erősítője is lenne és ki tudja így Képes e valamilyen kiszűrődő jelet fogni. De akkor ezek szerint Ezt azok találták ki aki az ezt levédő tokokat forgalmazzák:)))
2020. júl. 14. 19:12
 9/9 Laylah ***** válasza:
Én próbáltam hagyományos műanyag tokba dugott kártyával is érintéssel fizetni, az sem sikerült, akkor zseben, tokon, mindenen keresztül sem fog.
2020. júl. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!