Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem lesz zárlatos a telefonom,...

Nem lesz zárlatos a telefonom, ha belepiszkálok a töltőaljzatba tűvel?

Figyelt kérdés

S9+ ról van szó. Egy kis mozdulatra is kicsúszik belőle az usb-c töltő, mert az aljzat tövében van egy kis kosz lerakódva. Ki kéne picit kaparni, mert nem tud teljesen belepattanni a töltő.


Fogkefével már próbáltam. Egy része kijött, de még mindig ragadt benne egy kicsi. Mivel tudnék még belenyúlni? Tűvel szabad?


2020. júl. 16. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogpiszkálóval. Tűvel nem kéne, mert istennek nem tetsző dolgokat művelhetsz a szerkezetben.
2020. júl. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

száraz fogpiszkáló!

én úgy szoktam, hogy függőlegesen tartva odaverem az asztalhoz hogy kicsit görbüljön el a vége - meg kicsit legyen olyan szakadozott és ebbe a karomszerű részbe sokkal könnyebben beleakadnak a szöszök! :)

2020. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az a baj, hogy olyan keskeny az USB-C nek a két kis rése az elválasztó körül, hogy nem fér be egy fogpiszkáló. De megpróbálom lefaragni.
2020. júl. 16. 21:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
mindegy mivel csak fémmel, elektromos vezetővel ne!
2020. júl. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Leharcolt fogkefe sörtéje is jó lehet.
2020. júl. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

Jobb lenne valami olyannal, ami nem hagy bent új koszt a kiszedett helyett.

A fogpiszkálónál esélyes, hogy kiszeded a koszt és beteszed a szálkát.


Én utoljára PET palackból szikével-ollóval kivágott vékony csíkkal piszkáltam ki az S10+ szmötyijét.

Azóta kerülöm az USB-s töltést, szobámban, kocsimban és munkahelyemen is van QI töltőm.

2020. júl. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívószál is lehet az "alany", amit kicsit méretre (kampósra) vágva alkalmas a szösz kikaparására. Esetleg porszívó csőhöz fogod a szívószálat és kiszívod a szöszt. De lehet fordítva is, tehát sűrített levegővel kifújni a szöszt.


Fémet két okból ne használj:

1) OTG host módba kapcsolva 5V -ot és akár 2A -t is leadhat a készülék (10W teljesítmény). Ez elegendő a fémes felületek felhevítéséhez (oxidálódás indul meg ilyenkor), ami maradandó károsodást okoz a csatlakozóban.


2) A csatlakozó aranyozott felületén sérülést okozhatsz, ami után az alatta található általában réz alapú fém-keverék oxidálódni fog a levegő páratartalma miatt is, amit a töltés során az elektromosság csak rontani fog.

2020. júl. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hegyezd ki a fogpiszkálót vagy vágd kettőbe, vagy ahányba tudod.
2020. júl. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sikerült, köszönöm!
2020. júl. 18. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!