Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy gyorstöltésre képes...

Egy gyorstöltésre képes telefonnak nem lesz problémája abból ha csak gyorstöltővel töltöm fel?

Figyelt kérdés

2020. júl. 17. 22:13
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
76%
2 és fél éves a telefonom, talán 4-5x látott már nem gyors töltőt is, és még mindig közel ugyanannyit bír egy feltöltéssel, mint újkorában (Motorola G5 Plus).
2020. júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nem.

általában 80% felett visszaesik a töltési sebesség "lassú" töltésre.

Illetve ha az akkumulátor már öregszik, akkor a töltőbe, akkumulátorba, telefonba épített automatizmusok letiltják a gyorstöltést. Ezzel védve az akkumulátort!

2020. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak gyorstöltővel töltöm és pár hét múlva 3 éves lesz a telefonom. (Xiaomi Redmi 4X)

Valamennyit romlott az akku, de nem jelentős. Nehezen hiszem, hogyha csak lassú töltővel használnám, akkor jobb lenne a helyzet.

Egyébként nemsokára úgyis cserélem.

2020. júl. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1.5 éves A5 Samsung, 1/2 even belül észrevehető volt az akku romlás, most már kB 50%os

Napi 2x töltöm, a használat ugyan annyi.

2020. júl. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
1 éves telefonom van, az elején néha töltöttem simán, lassú töltéssel, de aztán abbahagytam, mert úgy voltam vele, hogy az akksi úgy is egy idő után elhasználódik, és úgy gondoltam, hogy az akksi romlásában nem lesz jelentős különbség ha gyorstöltővel töltöm. Igazam is lett. 1 éves a telóm, tény, hogy romlott az akksijának az állapota, viszont emlékszem arra, hogy az előző telefonomnál is 1 év után már rosszabb volt az akksi, sőt, talán még rosszabb is volt annak az akksija, mint a mostanimnak 1 év után, pedig annál még nem volt gyorstöltő. Szóval szerintem ha a telefon támogatja a gyorstöltés funkciót, akkor nem kell azon gondolkodni, hogy most hogy töltsd, mert az akksi egy idő után mindenhogy rosszabb lesz, szóval jobban megéri a gyorstöltést választani.
2020. júl. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

3 és fél éve minden este gyortöltésen a telóm. Köszöni szépen, nincs semmi baja. A5 2017.

"Egy gyorstöltésre képes telefonnak nem lesz problémája abból ha csak gyorstöltővel töltöm fel?"

Ez a kérdés már szerencsére azoknak a mérnököknek is eszébe jutott, akik a töltő elektronikát tervezik, hogy a parasztnak ne kelljen azon agyalni hogy kihúzzam vagy ne húzzam. Ezért inkább megcsinálták olyanra, hogy ne tegyen kárt magában.

Ja, és ez a nem töltöm fel teljesen, meg nem merítem le dolog, ez biztosan nagyon kíméli az akkut, de így visszaktekintve kb. 1210 alkalomnyi gyorstöltés után, nem tudom még mit tudna nyújtani ha kímélem.

A telefon van értem. Használom. Jó, lehet, ha nincs mákom, már a harmadik akkut cserélem benne.

De ez más kérdés, ha selejtes, ne én vigyázzak már rá. Becsúszhat hiba, persze. De alapból képes megfelelően működni. Merd használni.

2020. júl. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb arra kell figyelni, hogy tolteskor tul ne melegedjen. A legtobb esetben probalnak ra software-bol figyelni (van az akku mellett homero), de nem mindig megy. Ezen kivul ha pl. tipikusan estenkent toltod az ejjeliszekrenyen, es tudod, hogy 6-8 oraja biztos van tolteni, akkor oda en egy simat tennek fixen (nalam is igy van).
2020. júl. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem kellene ártson de érezhető ilyenkor a fokozott melegedés a teló hátulján.
2020. dec. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Februárban lesz 4 éves a telefonom, mindig tokban, gyorstöltővel töltöttem, nyáron le is tiltott gyakran hogy forró.

Ha nem marad bekapcsolva a gps meg bluetooth, csak a wifi, másfél napot elmegy.

Ha reggel 8-tol hallgatom rajta a spotify-t, du 4-5 körül már tölteni kell.

2020. dec. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!