Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Azt írja ki az okostelefonom,...

Azt írja ki az okostelefonom, hogy:csak segélyhívások..és, hogy nem érhető el mobilhálózat. Tegnap még működött. Lehet, hogy elmozdult benne a kártya?

Figyelt kérdés
Nem biztos, hogy nem ejtettem le (sajna nem emlékszem mindenre a tegnap estéből)
2020. júl. 25. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy elmozdult a kártya, csak azt nem értem, kérdés kiírás helyett mért nem vetted ki és raktad vissza a SIM -et és akkor már tudnád is a választ... Illetve ha ez megoldotta volna a problémát, akkor kérdést sem kellett volna kiírnod. Ha viszont mégsem oldódott volna meg a probléma, akkor legrosszabb esetben vesztesz némi időt és egy részletesebb kérdést írhatsz ki...


Ha esetleg a SIM kártya kivétele és visszahelyezése nem oldja meg a problémát, akkor nem (feltétlenül) a kártya elmozdulása a hiba oka. Ebben az esetben (pl le ejtés miatt) az antenna sérülése is lehet a hiba oka. Ekkor érdemes szervízbe vinni.


Ha a tegnap estére nem emlékszel, arra pedig az lehet a megoldás, hogy nem folytatsz olyan tevékenységet, aminek ez volt a következménye, vagy legalább megtartod a mértéket...

2020. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi!! Igazad van, szét is szedhettem volna...de eddig még nem tettem egyszer se...gondoltam, hátha megúszom (nehogy ott szedjem kétfelé, ahol - vagy ahogy nem kéne...ne adj isten letörök belőle valami kis fület..ha van neki olyan...). (10 hónapos a telcsi....úristen,már majdnem 1 éves)...Nem kerülök olyan állapotba gyakran, mint tegnap történt...mostanában főleg nem (nem is volt és nem is lesz), mert a másnap az pokoli (de, persze, nem csak azért). Na,most akkor szétszedem (Xiaomi Redmi note 7)
2020. júl. 25. 12:15
 3/12 A kérdező kommentje:
Keresem rajt a támadási pontot, de sehol semmi...akkor a logikám szerint valahogy, valahol mégis csak meg kellene tudnom ragadni a 2 felet, és győzzön az erősebbbbb
2020. júl. 25. 12:30
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha használok valami eszközt, annak nyoma marad...igaz, nem számít, úgyis tokban használom
2020. júl. 25. 12:32
 5/12 A kérdező kommentje:
A fiamat se tudom megkérdezni (messengeren se, mert csak akkor néz a messengerre, ha megcsörgetem.....ami, ugya, most....) De egy próbát megér, messenger.......
2020. júl. 25. 12:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A note 7 nem szedhető szét otthon mindenféle eszköz nélkül.

De nem is kell kettébontani!!!

Van rajta SIM tálca a bal élén felül, rajta egy pici jukkal. Abba a kis jukba kell SIM tűt dugni, ami a dobozába csomagolva ott lapult gyárilag a telefon alatt. Ha nincs megy egy meghajtogatott gemkapocs is megteszi (a vékony típus).


Felül és alul van egy-egy mikrofon juk is. Azokba véletlenül se dugj semmit!!!

2020. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A további részleteket el is felejtettem leírni.

Ha a SIM tálca végén lévő jukba SIM tűt dugsz, egy kis erővel be kell nyomni, ekkor kiugrik a SIM tálca, amit utána kézzel kell kihúzni (ekkor már a SIM tű ne legyen benne), aztán a SIM -et akár ki is veheted a SIM tálcából hogy egy kicsit megtöröld (de ne súrold, mert érzékeny fém felület van rajta). Mindezek után mehet vissza a SIM a tálcába, az pedig vissza a telefonba, úgy hogy egy síkba kerüljön a pereme a telefon élével.


Az is fontos, merre fordítod a SIM kártyát, bár általában elég egyértelmű, de egy használati útmutató sokat segíthet...

2020. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A neten találtam rá megfejtést....kellene hozzá tapadókorong és gitárpengető. Utóbbit tudom helyettesíteni valamivel, de a tapadókorong....(max. a porszívó....de az enyém még a Rakéta...éppen most tervezek venni újat ...hát, éppen ideje már)
2020. júl. 25. 13:19
 9/12 A kérdező kommentje:
Bocs', nem vettem észre, hogy jött válasz, most olvasom
2020. júl. 25. 13:23
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, rögvest 'nekiesek'
2020. júl. 25. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!