Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi tulajok, ti elégedettek...

Xiaomi tulajok, ti elégedettek vagytok a MIUI-val? Nem találkoztok sok szoftveres buggal?

Figyelt kérdés

2 Xiaomim volt eddig és szoftveresen mindkettő hagyott kivetnivalót maga után. Redmi 4 primeval odáig jutottam, hogy főzött ROM-ot tettem rá, mert egy android 6-os BÉTA verziónak is gyenge szoftverrel hagyták ott azt a telefont.


Redmi note 5 pro-val pedig jobb a helyzet, de itt is időről időre előbukkan 1-2 hiba.


Barátom Redmi note 9 pro-t vett, ő a mikrofonra panaszkodott (random elhalkul, s újra kell indítani a készüléket néha), de a "Sim kártya nincs aktiválva" hibaüzenet az klasszikusan minden Xiaomin ott van...


Testvérem Mi A1-e is csinál nemkívánatos facseleket.


Most nem hiba szemlét akartam tartani, mert oldalakat tudnék írni a típushibákról, de inkább mások tapasztalataira lennék kíváncsi.



2020. júl. 31. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
37%

A MiA1-en mondjuk pont nem miui van, hanem gyári Google android.

Nekem igazából semmi bajom redmi 4x-en a miuival. Bár régen a HTCmen is miuit használtam és valahogy a régi verziókat jobbnak éreztem a mostanival szemben, de úgy összeségében nincs bajom a rendszerrel.

2020. júl. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
44%

Redmi Note 8Pro -t használok most.

Az a "Sim kártya nincs aktiválva" hibaüzenet nálam sohasem jelent meg (az előző Xiaomi -kon sem).


Egy-két aprósággal nem vagyok kibékülve a MIUI -ban. Ilyen pl az, hogy a MIUI optimalizáció kikapcsolása nélkül nem lehet külső forrásból splitted-apk -okat telepíteni, bár ezen állítólag dolgozik a Xiaomi és az Android 11 -ben már elvileg ezzel nem lesz probléma (bár azt valószínűleg a Redmi Note 8Pro nem fogja megkapni). Illetve az alkalmazás kilövés is szerintem túl agresszív a meglévő RAM méretéhez képest, ráadásul az előzményeket is ürítgeti időnként magától, miközben bőven van szabad RAM.

Apró bug -ok pedig előfordulnak minden mobilon, de olyannal nem nagyon találkoztam, ami a MIUI sajátja lenne. Androidra "jellemző" -vel viszont igen, de az minden androidos eszközön előfordul. Ilyen például az, hogy egyes (nem jól megírt) alkalmazások után néhány töredék (mappák/fájlok) nem törlődik az alkalmazás eltávolítása után.


De a MIUI -ban van sok jó is. Sok beállítási lehetőség, köztük olyan is, ami az alapból agresszív alkalmazás kilövést simítja (root nélkül), a MIUI "tűzfal" -a is tetszik, illetve egy összességében jól optimalizált felületről van szó... Szerintem egy ugyanilyen árú Samsung -al több a probléma (pár ismerősöm ennél drágább Samsung -ra panaszkodik folyton). Szóval az áráért egy igazán jó mobilt kaptam és ez mégcsak nem is a csúcskategória...

2020. aug. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
23%
Nem. Igénytelen hulladék.
2020. aug. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!