Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IOS újratelepítése?

IOS újratelepítése?

Figyelt kérdés

Az egyik barátom nemrég vett egy lezárt iPhone-t. Megkérdezte tőlem, hogy hogyan tudná használni a telefont. Én azt mondtam neki, hogy elvileg sehogy, mert még az előző tulajnak ki kellett volna jelentkeznie belőle. Legalábbis én így tudom. Aztán ma találkoztam megint vele, és megkérdeztem hogy mi van a telefonnal. Azt mondta, hogy elvitte egy iPhone-okkal foglalkozó sráchoz, ő újrarakta az egész rendszert rajta, így olyan lett mint ha most vásárolta volna, és így tudja is rendesen használni.

Ezt hogyan lehet megcsinálni? Ha tényleg ennyire egyszerű a dolog, akkor mit ér ez fajta lopásvédelem? Csak mert eddig mindenkitől azt hallottam, hogy ki kell jelentkezni eladáskor belőle, különben használhatatlan lesz a telefon. Vagy ez nem is igaz?



#felhasználó #iPhone #IOS #almás telefon
2020. aug. 3. 15:22
 1/10 anonim válasza:
Ez erdekelne engem is csak androidosba. Azt mondják törölnöm kell a fiókom eladás előtt és gyári beállítások vissza?
2020. aug. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az Apple központilag megtudja, ha bizonyítottad, hogy a tiéd a készülék.



A szervíz szerintem nem, de lehet.

2020. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Androidosnak elég a gyári beállításokat visszaállítani. Nem fog emlékezni így a google fiókra a telefon.
2020. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#1: Ha a beállításokból csinálod a gyárizást, nem kell kijelentkezned semmiből, megcsinálja a telefon.


#2: én is ezen az állásponton vagyok. Esetleg lehet, hogy a srác márkaszervizben dolgozik, és megoldotta "okosba"?

2020. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Morzsi007 ***** válasza:
Miért nem jelentkezett ki az előző tulaj? Ha le van zárva nem tudja újrarakni az ios-t.
2020. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
50%
Jó bonyolultak ezek a telók.
2020. aug. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

"Az Apple központilag megtudja, ha bizonyítottad, hogy a tiéd a készülék."


Ha használtan magánszemélytől veszi, aki számlát sem tud adni, hogy bizonyítja amit az Apple is elfogad?

2020. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát vannak bizonyos módszerek amikkel ezt a fajta védelmet meg lehet kerülni. Sajnos csak konkrétumok nélkül tudok válaszolni mert nem akarok senkinek tippeket adni, aki hátha lopta, aztán visszaél a válaszommal. Lényegében letörlöd a telefon tartalmát és külső, nem hitelesített forrásból újrarakod a rendszert. De ezeknek a szoftvereknek gyakran van számos hátránya: AppStore, ApplePay nem működik mert nincs az Apple által aláírva a rendszer. De az új modern szoftverek már ezt is simán meg tudják kerülni.

Egy biztos: a telefon tartalmához hozzáférni lezárt állapotban sokkal nehezebb feladat...

2020. aug. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Huhh..
2020. aug. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Morzsi007 ***** válasza:
Egyébként hogy érted, hogy lezárt? Jelkódzár vagy icloudzár?Alaplapcsere megoldja. De az plusz pénz.
2020. aug. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!