Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezik olyan okos telefon,...

Létezik olyan okos telefon, ami hardveresen erősebb a számítógépeknél?

Figyelt kérdés

Csak mert a mostani telefonokon hihetetlen jó játékok futnak szaggatás nélkül.

Létezne, hogy a mobilok lehagyják játék, és hardveres téren a pc-ket?


2020. aug. 9. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Már lehagyták a gyengébbeket ...
2020. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Tekintettel arra, hogy mind a PC-k, mind a telefonok teljesítménye nagyon széles skálán mozog, igen, van. Egy csúcskategóriás telefon/tablet simán lehagy egy belépő szintű PC-t. Főleg, ha az úgynevezett mini PC-ket is számításba vesszük.

Ami pedig a felhasználói élményt illeti: nagyon sokat számít a szoftveres megvalósítás. Egy gyengébb hardveren is megvalósítható ugyanaz, sőt, jobb felhasználói élmény, ha a fejlesztő jól írja meg, és optimalizálja a szoftverét. Telefonra pedig kénytelenek optimalizálni, miközben PC-re hááát... elég gyakran fél vállról veszik ezt a munkafolyamatot. Így könnyen előfordulhat, hogy egy hardveren ugyanúgy, vagy netán jobban is néz ki valami, mint egy erősebb PC-n.

2020. aug. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Véleményem szerint egy PC helyét soha sem fogja átvenni teljesen egy telefon, akármilyen erős is. Nem csak játékokból áll az élet. És egyértelműen, ha nincs PC, nincs játék sem, hisz a legtöbbet azon kreálják (ha nem mindet).

De még mindig sok dologra nem jó a telefon, amire a PC igen, pedig prioritásban a játékok felett lennének.

2020. aug. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Ha a felső kategóriát nézzük, természetesen nem. Gondolj bele: egy PC nagyobb, több és erősebb hardver fér el benne és nincs akkumulátorhoz kötve, hálózatból kapja az áramot. Egy telefon meg kicsi, akkumulátoros és a hűtése is nehezebb.


Egyértelműen, vannak telefonok amik régebbi gépeket lepipálnak (kérdés miben), mert jobb hardverük van már.


A hihetetlen jó játék, ahogy előttem is írták függ az optimalizálásától is a játéknak meg a grafikájától. Például anno láttam a Bioshockot telefonon és meglepődtem, hogy a grafikáját hogy lecsonkították. Aztán ott van a PUBG ami egy erősebb telefonon egész szépen fut.


Ott vannak még az olyan limitációk is minthogy telefonon nehézkesebb az irányítás, kisebb a képernyő stb.


Szóval szerintem nem, telefonok nem képesek lehagyni a PC-ket a limitációik miatt.

2020. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Otthon van egy gépem, amit nyomtatásra használok csak. Az 1 gb rammal és integrált procival van. Azt a telefonom már 2 éve lehagyta.


Viszonyítás kérdése, de amikor egy felső kategóriás mobilról beszélünk 4-6-8 gb rammal, gyors processzorral és egész jó felbontással, akkor lehagy sok gépet.


Viszont egy 200e FT-s telefon sose fog annyit tudni mint egy 200e Ft-s PC vagy egy laptop. Méretből is kifolyólag.

2020. aug. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Alex Fly ***** válasza:
100%

Mit értesz azalatt, hogy erősebb?

Két, egymással igen nehezen összehasonlítható architektúráról van szó. A játékok nem igazán mérvadóak: annak idején azy Amiga játék sokkal szebb, jobb, gyorsabb és komplexebb volt, mint egy jóval nagyobb teljesítményű PC-n futó játék.

De némi -gyakorlati- összehasonlítás: pár éve még a felsőkategóriában volt pár x86 alapú mobiltelefon, amelyek teljesítménye semmiben nem maradt el a kategóriájuknak megfelelő ARM architektúrájú készülékektől. Ezeket a leggyengébb netbookokba szerelt Intel Atom processzorok butított változata hajtotta. Azért ebből lehet következtetni...

És egy másik megjegyzés: ha a mobilok 1-2 Watt TDP-jű SoC-inek teljesítménye valóban akkora lenne, mint amit egyesek feltételeznek, akkor az irodai, vállalati PC-kben is ezeket alkalmaznák, nem pedig a jóval nagyobb fogyasztású klasszikus Intel vagy AMD modelleket...

2020. aug. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a galaxy mini már fényévekkel lehagyta az ENIAC-ot.
2020. aug. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Itt arra célzok, hogy láttam a haveromat S8 ason pl fifázni, és nekem nagyon tetszett pl. :)

Így kipróbáltam én is pár mobiljátékot, és ugyanolyan élmény volt, mint anno pc-n. :)

Pár rallys játékot, meg a mortalt teszteltem le.

De a retro doom 1 is tetszett. :)

Van jövőjük a mobiljátékoknak?

2020. aug. 10. 18:56
 9/9 Alex Fly ***** válasza:

A teljesítmény soha nem fog játékélményt adni... És fordítva: a jó játékélményhez nem teljesítmény kell.

Aki hasonló korosztályú, annak nem kell túl sokat elmondani pl. az Impossible Mission nevű játékról. Nem volt truecolor fullHD, nem volt high-end 5.1 hangzása, multiplayernek híre-hamva sem volt - és mégis, a mai játékok közül egyet sem ismerek, amely akárcsak megközelítené azt az élményt...

2020. aug. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!