Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi Redmi Note 8T telefonon...

Xiaomi Redmi Note 8T telefonon hogy lehet beállítani, hogy sms írásánál az ékezetes betűket ne számolja több betűnek?

Figyelt kérdés

Ha ékezetes betű kerül bele, nagyon gyorsan fogynak a karakterek, 160 helyett kb. 50 után már két sms-nek számolja, utána háromnak és így tovább.

Költségek szempontjából nagyon rossz.


Nem találtam ilyen beállítást. Valaki tudna segíteni?


Köszi!



2020. aug. 17. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Messages (az alap üzenetkezelő) ➡ jobb felső sarokban a 3 pont ➡ Beállítások ➡ Speciális ➡ Egyszerű karakterek használata


kapcsolót kapcsold be.

2020. aug. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
A bevitelnél kell beállítani, hogy ne mutassa az összes ékezetes karaktereket és akkor csak a rendes ékezetes betűk jönnek elő,amit nem vesz duplának. Vagy használd csak a fentrő lefelé, jobbról balra vont ékezetes betűket, de azt hiszem a hosszú ő, ű, ó az akkor sem lesz jó,ki kellene próbálni.
2020. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem, hogy ha ezt bekapcsolod, akkor az ékezetes karaktereket átalakítja...


Valószínűleg csak egyszerűen így:

Árvíztűrő tükörfúrógép ➡ Arvizturo tukorfurogep

2020. aug. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még valami:

SMS -ben elküldhető ékezetes karakterek:

ÀÉÌÒÕ

àéìòõ

(At utolsókban nem vagyok biztos).

2020. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tesztelve: az alábbi ékezetes karakterek


ÀÉÌÒÖÙÜàéìòöùü


elküldhetőek SMS -ben, nem minősülnek unicode karakternek (ami miatt megváltoztatja az SMS kódolását, emiatt 160 -nál kevesebb karakter írható be).

2020. aug. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. aug. 18. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!