Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Feltőltőkártyás SIM-kártya...

Feltőltőkártyás SIM-kártya eladás mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

KOnkrétan az érdekel, hogy az üzletben az én nevem, személyigazolványom szerepel a kártya száma mellett.


Ha én továbbadom a kártyát, a szolgáltató ugye nem tudja, hgy már nem én használom a kártyát.


Az esetleges felelősségem megmarad?


2008. nov. 26. 22:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a válaszokat! KÉrlek írjatok, mert NAGYON fontos lenne
2008. nov. 26. 22:42
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Természetesen!

Mit gondoltál? Ez egy kedvelt módszer arra, hogy éjjel 2-kor ne őhozzá törjenek be a kommandósok, hanem lehetőleg máshoz.


Kártyát regisztrálni pár ezresbe kerül. Aki ezt el akarja kerülni - az nem ok nélkül teszi.

2008. nov. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem szabad belemenni ilyen dolgokba.

Ne akarj magadnak plusz idegeskedést, főleg ne így karácsony előtt. Komoly ügy is lehet belőle.

2008. nov. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Van mód hivatalos átírásra, de ahhoz be kell menni a szolgáltatóhoz. Ragaszkodj ehhez, ha nem akarsz problémát.
2008. nov. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Nyugat-Magyarországon élek, egyszercsak kaptam egy idézést a DEBRECENI RENDŐRKAPITÁNYSÁGTÓL(!), hogy leszek szíves befáradni az x ügyben. Én meg csak lestem kerek pupillákkal, hogy mi van. Hívtam őket telefonon, nem mondtak semmit, ők telefonban nem világosítanak fel, de menjek csak el, majd úgyis tudni fogom, hogy miről van szó. Hát nem kívánom azokat a napokat senkinek. Átpörgettem az egész életemet, hogy hol követtem el bármi olyat, ami miatt idéznek.

Aztán elmentem, és ott elmondták, hogy én, mint az x szám előfizetője ugyanmá nyilatkozzak, hogy mit is tudod az adott bűnügyről. Persze semmit nem tudtam róla. Ők meg elmondták, hogy legközelebb elkerülhetem ezt, ha nem osztom csak úgy a "feltöltős simeket". De ez a történet onnan indult ki, hogy egyik közeli rokonnak adtam ajándékba egy telefont, SIM kártyával, amit a saját nevemre vettem meg. Ő persze aztán eladta, aztán az továbbadta, és így bejárta a "fél országot", kikötött Debrecen környékén, ahol "csúnyán bántak vele." Én meg szívtam, mint a torkos borz.

2008. nov. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 yuda ***** válasza:
100%
-írok akkor egy jó példát is,hogy kerek legyen: én is adtam már el kártyát-úgy védheted le magad,hogy adásvételi szerződést készítesz: két tanú ellenjegyzi-semmi gondom nem volt vele! -ez így teljesen korrekt.
2008. nov. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hintalow ***** válasza:
63%

Én a vásárlásnak csak akkor látom értelmét, ha a vevő nem kívánja, hogy az adatai szerepeljenek valahol (ez magában foglalja azt, hogy nem feltétlenül kíván tisztességes uton járni)

Jelenleg a vodánál 1650 Ft egy kártya ára, ebből 500 Ft lebeszélhető. Tehát kb. 1100 Ft egy új kártya. Max ez alatt éri meg csencselni vele, de szerintem nem éri meg a vesződést...

2008. nov. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit javítok: A vodafonenál INGYEN van az 500 Ft-ra töltött kártya!!!! Tehát ennyire nem éri meg vele bizniszelni :)

[link]


Regisztrálni kell és postán küldik. Aztán neten aktiválni, és működik is. Teljesen ingyen van, és 500 Ft van a kártyán, plusz egy megás wap csomag.


A két tanús adás-vételi szerződés nem működik. Illetve igazolni tudod, hogy nem a te birtokodban van a kártya. Azonban amikor szerződsz a szolgáltatóval az ÁSZF kizárja a lehetőségét annak, hogy te azt a kártyát - az ő tudtuk és beleegyezésük nélkül - továbbértékesítsd. Azaz szerződést szegsz, ha "csak" egy adás-vételivel, a szolgáltatónál történő átírás nélkül adod tovább. Ugyanis itt nem testet öltő dolgot adsz el, hanem hozzá egy szolgáltatást. És a kártya eladásával te a szolgáltatás igénybevevője maradsz, hiszen a szolgáltatás egy kétoldalú nyilatkozattal ruházható át.

2008. nov. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én már kaptam is egy ilyen express feltöltős kártyát a Vodafone-tól, amiért regisztráltam az új oldalukon. :)


Egyébként tévedés! Nem INGYEN van a kártya, hanem ajándékba kapjuk! Nem mindegy...


Olvastam az előttem szólók véleményeit, történeteit.

Én mégis más állásponton vagyok.


Szerintem csakis előfizetős kártyát nem szabad csak úgy eladni.

A Feltöltőssel más a helyzet. Ha úgy veszed meg, hogy egyből titkosítást kérsz (Pl. egy Vodás kártya esetében), és utána eladod, akkor nincs gond.


Ha véletlenül egy rosszfiú kezébe keveredne is a kártya, semmilyen módosítást nem tud vele kezdeni, mert először is kell hozzá a négyjegyü ügyfélazonosító, amit persze a kártya eladásakor NEM szabad megadni.


Ha pedig mondjuk előfizetésesre szeretné módosítani, akkor pedig a kártya jogos tulajdonosa személyes jelenléte és aláírása kell...


-iamgyuszy-

2008. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!