Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az új okos telefonoknak kell...

Az új okos telefonoknak kell még formázni az aksiját?

Figyelt kérdés

Eddig régi típusú telefonom volt, azután használtát vettem, de most ajándékba kaptam egy új okostelefont. Úgy tudom, hogy ezeket, már nem kell minél tovább tölteni első alkalommal, de feltöltöttem 100%-ra levettem a tőltőröl, és épphogy beüzemeltem, már le is merült. A papirját is megnéztem, de ott annyit írt, hogy biztonsági óvintézkedések miatt, nincs feltöltve, töltsék fel.

Visszavittem a boltba, és kicserélték, de az aksival nem segítettek.

Tudom, hogy gyári hiba volt, de abban már nem vagyok biztos, hogy én nem játszottam közbe azzal, hogy túl hamar levettem.

Egyébként egy li-ion akkumulátorról van szó.



2020. aug. 23. 10:56
 1/3 meszike91 ***** válasza:
100%
nem
2020. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A lítium alapú akkumulátorok nem igényelnek ilyesfajta "formázást". Az a nikkel alapú akkukra jellemző (ami ma már szerszámgépben sem olyan gyakori).
2020. aug. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell, nagyjából 20 éve lítiumos akku van a telefonokban, annál nem szükséges ez.

Amúgy nem te rontottad el, gyári hibás volt.

2020. aug. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!