Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért romlott le a minősége a...

Miért romlott le a minősége a képemnek? Számítógépen szerkeszettem amolyan kollázsszerűséget, és így mentettem el: 300dpi 3780x2598. 2,99 MB lett a mérete. Folytatás lent.

Figyelt kérdés

Aztán valamit (kis dolgot) még alakítottam rajta telefonon, a teló saját képszerkesztőjével és már csak 1,75 MB a kép mérete. :( A dpi-t nem írja ki, a 3780x2598 maradt.


Ennek mi a magyarázata? Ennyit nem változtattam rajta.

Gépen ugyanezt nem tudom megcsinálni, sem megnézni mert elromlott pont most 😑


Szerintem a leírásból feltűnt, hogy nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, úgyhogy csak egyszerűen..



2020. szept. 16. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom más kiterjesztése lett. Pl a jpg amiben a telefon gyárilag ment az tömörített fájl. S lehet a szerkesztés után pl BMP lett. Ami tömörítés nélküli fájl
2020. szept. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jpg-ben mentettem, mert ki akarom nyomtattatni és azt tuti elfogadják mindenhol. Most is jpg, ez nem változott. Ezért furcsállom, hogy ronthat ennyit egy pici szerkesztés miatt? Most félek, hogy a nyomtatás nem lesz majd szép..
2020. szept. 16. 13:39
 3/4 anonim ***** válasza:

A jpg tömörítés eltérő mértéke miatt csökkent le a fájlméret, nyilván a telefonodon a képszerkesztő kevésbé kifinomultan nyúl a képekhez.

Nem kell betojni, nem lesz különösebben katasztrófa így sem a képed, de összességében érdemes (ha van rá lehetőség) a jpg tömörítés minőségét magasabb fokozaton hagyni.

2020. szept. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 🙂
2020. szept. 19. 09:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!