Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobilszolgáltatók rögzítik...

A mobilszolgáltatók rögzítik a telefonhívásokat?

Figyelt kérdés
Ha van valamilyen eljárás, pereskedés, ki lehet kérni a felvételeket? Felvenni nem nagyon lehet telefonnal egy hívást, de úgy rémlik, hogy a szolgáltató elő tudja szedni.

2020. szept. 17. 09:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%
MINDEN telefonhívás rögzítve van automatikusan (csak senki nem hallgatja végig ezeket), de az archivumból nagyon indokolt esetben (bünügyi eljárás, hivatalos engedéllyel) vissza lehet keresni. Az, hogy a szomszéd mit mondott neked, nem kellö indok, ehhez igen komoly ok kell.
2020. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem rögzítik, csak azt, hogy milyen számmal, mikor, milyen hosszan beszélt. Tehát bizonyítani lehet, hogy felhívták egymást, de hogy mi hangzott el, azt már nem.
2020. szept. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem hinném.

Ez minden létező adatvédelmi meg gdpr törvénynek ellen menne.

2020. szept. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem rögzítik a hívásokat. Csak a hívás tényét tudja a szolgáltató megmondani.
2020. szept. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Csak a hangposták vannak rögzítve de tudtommal 3 év után törlik.

Amilyen üzeneteket rögzítenek azt sem a szolgáltató teszi hanem a hívott fél például egy közvélemény kutató vagy más szervezet, de erről rögtön a hívás elején adnak tájékoztatást és a bele egyezésedet kérik. Ezt is bizalmasan kell kezelniük tehát 3. félnek nem adható át a felvétel csak is kizárólag bírósági végzéssel.

2020. szept. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

egy megfigyelt személy esetében és akkor is csak komoly feltételekkel, bírósági végzéssel, stb... rögzítik vagyis lehallgatják.

De ekkor sem a szolgáltató rögzíti

2020. szept. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14%

#3

Azért a gdpr meg hasonló törvény az néha nem sokat ér.

Ugye minden szolgáltatást mikor igénybe veszel van egy szerződés, amit te elfogadsz hogy tudd használni a szolgáltatást. Ha pl van egy általam írt program és benne van hogy minden bizalmas adatod kiadod nekem amit én kiadhatok harmadik feleknek, kereskedelmi vagy más céllal és te ezt elfogadod akkor én jogosan élhetek vissza az adataiddal, hiszen te ebbe bele mentél, hogy minden adatoddal szabadon rendelkezem. Erről ugye van egy hivatalos szerződésünk, senki nem kötelezett rá hogy elfogadd és használd az én programom de te megtetted és tisztában is vagy vele, hiszen "elolvastam és megértettem" részt te aláírtad.


Kicsit extrém példa, de ha én elmegyek egy dominához és "bántalmaz" akkor utána én feljelenthetem ezért??

2020. szept. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

@7


Ez egy nagy ferdített zöldség amit írsz.

Ha egy szolgáltatás szerződésében azt fogadom el hogy 1000 évig a rabszolgájuk leszek, akkor elhurcolhatnak rabszolgának? Egy szerződés nem áll a törvények felett.


Amiről te beszélsz, és mondjuk a facebooknál bevett gyakorlat, az csak azért működhet, mert az egy USA-ba jegyzett cég, és náluk a GDPR meg az általunk ismert adatvédelmi törvények nem igazán léteznek.

2020. szept. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%

Kapacitás sem volna minden ügyfél minden hívását rögzíteni. Gondold már el: csak a Telenornak van kb 3,5 millió előfizetője. Ha mindenki csak napi 30 percet telefonál, az is 200 évnyi telefonhívás, ami egy 64 Kbit/s tömörítést feltételezve is közel 47 terabyte adatot jelent egyetlen nap!


Csak a hatóság kérésére és csak alapos indokkal rögzítenek hívásokat.

2020. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
#1 butaság. Tárhely se lenne rá.
2020. szept. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!