Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg árt a modern okostelef...

Tényleg árt a modern okostelefonoknak ha 100%-ra töltjük őket?

Figyelt kérdés
2020. okt. 5. 07:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%
Hát én követtem ezt az 50-90 és tanácsot amikor tudtam és közel 4 éves a telefon, nagy használat mellett 1-2 naponta töltöm . De tényleg sokat netezek. Ha nem netezek akkor ritkábban.
2020. okt. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad soha hagyni, hogy csutkára lemerüljön, elvileg jó lenne, ha 20% merültségig nem hagynád lemenni, és felesleges 100%-ra tölteni, de legalábbis ha feltölt 100-ra, ne hagyd töltőn, hanem húzd ki.
2020. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Ami biztos, hogy estére ne hagyd töltőn.
2020. okt. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Sokan nincsenek tisztában a töltési folyamatokkal. Nekem van otthon sok fajta akkumulátor (LiPo, NiCd, NiMh, Li-Ion, Pb)meg egy úgymond okos töltő, ami kiírja a töltés adatait. Mikor feltölt egy aksit feszültségénék 100%-ára utána még nagyon kis árammal tölt kapacitástól függően fél órát, órát, csak utána van teljesen feltöltve. Ez telefonokra is igaz, ha eléri a 100-at még nyugodtan hagyhatod, mert nagyon lassan, de töltés megmarad. Anno iphone 4S-nél le volt írva a manual-ba vagy az oldalon, hogy ha eléri a 100%-ot utána még 2 órát hagyjuk töltőn. Ez a 80%-ig töltés azért maradhatott meg a köztudatban, mert eddig nagy árammal töltődik a telefon, utána 80-100%-ig folyamatosan csökken a töltési áram és így a töltési idő hosszabb lesz. Az okosok pontozhatnak. :)
2020. okt. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Leveltetu ***** válasza:
Tobben irtak mar, hogy nem az szamit, hogy meddig toltod, hanem , hogy az akksi hany toltesi ciklust folytatott le....A kutya ott van elasva, hogy 1 toltesi ciklusnak szamit az is, ha 10% rol toltod 100%-ra illetve ugyancsak 1 toltesi ciklusnak szamit ha 10%-rol toltod a telefonod 30%-ra majd kihuzod a toltot....A gyartok az akku kapacitasat illetve a beepitett akksik elettartamat szabalyozzak es nem a keszuleket, mivel a keszulek 20 ev mulva is mukodni fog ha vigyazol ra de ha meghal a beepitett akksi akkor vagy akksit cserelsz vagy telefont es nekik ez a celjuk nem az, hogy te mind felhasznalo a 600 euros keszulekedet kielvezd...
2020. okt. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!