Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy működik a telefon vásárlá...

Hogy működik a telefon vásárlás külföldről?

Figyelt kérdés
Kinéztem a Google Pixel 4a-t, sajnos itthon nem forgalmazzák a Google telefonjait. Várjam meg amég lesz alzán vagy rendeljek külföldről? Ebben az esetben honnan tudható meg hogy mennyi lesz az összköltség (készülék ára, szállítás + vám vagy egyéb költségek)? Milyen oldalt ajánlotok?

2020. okt. 7. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ebay.com

meg szokták adni a szállítási költséget is, és ha az EU-n kívülről jön, akkor megfoghatja a vámhivatal, ez esetben akkor kapod meg, ha kifizeted rá az ÁFA-t is.

2020. okt. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Ha érdekel szívesen segítek. Külföldön élek(Németorszá), itt kint van is. Nem kell semmilyen vámot fizetned,max a postázást. Természetesen mielőtt a rossz akarók írnának minden megbeszélnénk Skypeon vagy ahol neked jó. Személyes adatok átadásával stb hogy véletlenül se merüljön fel a másik átverése. Hidd el vannak még segítőkész emberek.

Pixel 4 345,2 euro

Pixel 5 613,15 euro plusz kiszállítás hozzám 5 euro körül szokott lenni, meg a posta olyan 10 euro szerintem. Ha gondolod írj és felvesszük a kapcsolatot.

2020. okt. 8. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2020. okt. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, csak arra figyelj oda, hogy a 2-nek is kizárólag paypalen keresztül fizess. Az ördög soha nem alszik. Messziről jött ember azt ír, amit akar, ha simán csak utalod, és netán egy szélhámossal van dolgod, cseszheted a pénzedet. A helyedben óvatos lennék. Szép dolog a segítőkészség, de ha bármi vita lesz, akkor derül ki, ki mennyire segítőkész: megsérül a csomag útközben, a telefonnal valami garanciális gond van, vissza kell küldeni, stb... Az ebayen vett cuccopk esetében védik a vevőt, ha nem jön meg az árú időre, a paypal azonnal visszaszedi a pénzt az eladótól.


Egy fórumbejegyzés és némi skype beszélgetés után pénzt utalni valakinek szerintem nagy hülyeség.

2020. okt. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Morzsi007 ***** válasza:
Ha EU-n belülről jön, akkor csak szállítási költség van. Ha EU-n kívülről, akkor vám (kb 3-5%), ÁFA(27%) + kezelési költség 2-5000 Ft. Kb ezzel kell számolni.
2020. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felajánlást, de a 4esnek igaza van, nem szívesen küldenék pénzt ismeretlennek még úgy sem ha megadja az adatait, annyira azért nem fontos egy telefon.
2020. okt. 8. 10:03
 7/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Ez egyértelmű nem kell küldeni előre pénzt. Saját pénzből rendelném meg előre kifizetve és postázás után lenne csak fizetés de ahogy gondolod. :) véletlenül se erőltetek semmi csak segíteni akartam. :)
2020. okt. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!