Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan tudom meg ha sérült az...

Honnan tudom meg ha sérült az akkumulátor kivételnél?

Figyelt kérdés

Egy samsung a9 ből szedtem kifelé nagyon óvatosan van akksi kiszedőm is de rohadt bika a ragasztó amivel ragasztják,a huaweik-ben pl van két kis füle a ragasztó csíknak,hogy könnyebben el lehessen távolítani de úgy veszem észre a samsungnál direkt szopatják az embert pár samsungot szereltem már de eddig a samsung a legbosszantóbb amiket eddig szereltem.Szóval kiszedtem óvatosan az akkumulátort de van egy kis fura szaga mintha ilyen acetonos vagy nem tudom mihez hasonló viszont folyadékot nem észlelek sehol sem a felületén,hogy eresztene,kicsit ugyan kiszedésnél nyúlt az ezüstös burkolat.Azt mondja egy ismerősöm teszteljem le az akkumulátort,hogy dugjam be a helyére,de ha így teszek kárt nem okozhat az akkumulátor ha véletlenül még sem teljesen épp?Például zárlat okozás vagy felrobbanás?

Én sérülést konkrétan nem látok rajta.

[link]



2020. okt. 14. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Amit küldtél ez az akkumulátorja? Annak nem így kéne kinéznie.. szerintem le kell cserélni
2020. okt. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez az akku össze van nyomorgatva.

És ahogy én látom, a bal oldala nem is egyenes. Ne kísérletezz vele.

2020. okt. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2/


Sajnos a kép kicsit szarul adja vissza a kinézetét,nincs konkrétan össze nyomorgatva de ahogy írtam mivel a ragasztó nagyon fogta nehéz volt eltávolítani nem erőszakoskodtam vele és megfelelő eszközzel csináltam.De mondta egy telefon szerelő ismerősöm,sokszor még a szerelők is szívnak ilyen ragasztásokkal ő már ráunt az egészre.Például nem minden telefonnál de sok huaweiben vagy xiaomiban van egy kis fogója a ragasztónak és úvatosdan ki lehet húzni az akkumulátor alól,hogy aztán kivehesse az ember az akkumulátort.De én a samsungnál idegesítőbb összeszerelést még nem sokat láttam,olyan megoldásokat használnak,hogy szívhatja az ember a fogát,tudom én nekik nem érdekük,hogy valaki kicseréltesse az akkumulátort mert ugye dobd el a telefont vegyél ujjat de ez világ szinten sajnos egy rossz gondolkodás.Tudom fogyasztói társadalom.De most ezt a telót újjá építem ezzel valaki nagyon jól fog járni.

2020. okt. 14. 19:28
 4/8 A kérdező kommentje:

1/


Az lesz valószínűleg veszek ujjat ha úgy nézem,hogy félig tele a pohár és nem üres akkor legalább az akksi sem majdnem 2 éves lesz hanem ujj és még friss kapacitású.

2020. okt. 14. 19:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idő mire lemerül? Használat közben
2020. okt. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5/


Nem tudom,egy haverom telefonja volt csak nekem adta és én megcsinálom ő vett másikat,nem volt még szerencsém tesztelni mert kijelzőt is cserélni kellett benne,de így most nem merem belerakni az akksit.

2020. okt. 14. 20:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik az akku (a képen) bal oldali szélének az alsó felének közepe táján sérült (lyukas). Ezt az akkut én már nem raknám vissza emiatt (és a szemmel látható buborékosodás miatt sem, ami már önmagában arra utal, hogy sérült a burkolat, ami miatt oxidálódni kezd rövid idő alatt az ezzel járó gondokkal együtt). Max annyit lehet tenni (ha kíváncsi természetű vagy), hogy egy teszt fogyasztóval (akár egy sima izzóval) lemeríted (plusz védőáramkör használatát javaslom ehhez) az akkut zárt dobozban és feltöltöd (ami közben méred a felvett kapacitást, pontosabban a töltődés ideje alatt monitorozod a fesz/áram értékeket idő arányosan, amiből kiszámolható a kapacitás és a karakterisztikára is fény derül + ekkor, tehát töltés közben is javasolt a plusz védőáramkör alkalmazása), majd ez alapján lehet osztályozni az akkut, de nagyon nagy valószínűleg a töltés közben "elfüstölne", tehát ez csak egy felesleges kör lenne...


Tehát a legjobb, ha ezt az akkut veszélyes hulladékként kezeled (szelektív hulladékgyűjtőben a helye) és egy teljesen új akkut raksz a készülékbe, ami után a készülék eladható teljesen felújított készülékként.

2020. okt. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7/


Igen már meg rendeltem az ujjat már teljesen felújított lesz,csak egy láncszem hiányzik a gépezetből egy caviar black középső keret meg van a gyári is de a hátlap meg a kijelző karcmentes furán nézne ki az ütött kopott eredeti kerettel,de sehol se lehet szerezni mondjuk bontottat már jó pár helyen megpróbáltam.Sőt én direkt olyan akkumulátor ragasztót fogok alkalmazni aminek van füle,hogy később kihúzható legyen az akkumulátor alól.A samsung mocskos mód direkt elbassza a dolgokat,hogy az ne legyen jó senkinek tudom fogyasztói társadalom.

2020. okt. 15. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!