Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudom megakadályozni,...

Hogyan tudom megakadályozni, hogy a mobilinternet adatmennyisége "szándékomon nélkül" ne csökkenjen, ha otthonon kívül vagyok?

Figyelt kérdés
Redmi6-oosm van . Otthon wifit használok. Tegnap 3 órát voltam távol, nem használtam a telefont internetezésre, és mégis csökkent az adatmennyiség. Azt szeretném, hogy az adatforgalmat ne kelljen kikapcsolni, amikor elmegyek hazulról, és még se csökkenjen az adatmennyiség.

2020. okt. 18. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Vannak alkalmazások amik a hattérben folyamatosan szinkronizálnak, pl s levelezés vagy a chat programok mint a messenger vagy a viber. Ha van olyan opciód, hogy ezek csak wifi-t használhatnak, akkor ezt beállíthatod(Huawei-volt, Samsungomon sajnos nincs)
2020. okt. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
le kell tiltani az alkalmazások mobilnet használatának lehetőségét
2020. okt. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam csinálni, hogy lekapcsolom a mobiladatot (a képernyő tetejét lehúzva ott van az ikon, egy gombnyomással lekapcsolható). Csak addig kapcsolom be, amíg ténylegesen használom, majd kikapcsolom.

Az alkalmazások adathasználat letiltása szerintem rosszabb megoldás, mert akkor egyenként kell átnézni, hogy melyikre kaptam üzenetet, sokkal egyszerűbb globálisan kikapcsolni a mobiladatot, és csak addig engedélyezni, amíg ténylegesen használom. Természetesen ez a WiFi-t nem érinti, ha haza érek, automatikusan csatlakozik.

2020. okt. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!