Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nincsen Budapesten több...

Miért nincsen Budapesten több PMR sávos papagáj átjátszó?

Figyelt kérdés

Hármashatárhegyről mondjuk simán elérem a Kerepesit, de a Kelenföldit még csak Kelenföldről is csak nehézkesen, Hármashatárhegyről egyáltalán nem.


Miért nincsenek valódi "AMATŐR" PMR papagájok Budapesten? Ahogy utána olvastam, eléggé egyszerű üzemeltetni őket, és még nem is olyan drága az eszközök beszerzése. A telepítésük sem igényel igen nagy tudást. Legalábbis ezt tudom megállapítani az abszolút kezdő fejemmel. (Ha nem így van cáfolj meg nyugodtan!)


Rádió amatőrködés az én szemszögemből nem az amit a takar. Hiszen egy amatőr filmes sem szorul vizsgákra, engedélyekre. Az "AMATŐR" átjátszókon keresztül pedig nem akarok forgalmazni, nem akarom zavarni a "HIVATÁSOS AMATŐRÖKET" akik az én szememben profi forgalmazók, rádiósok, technikai guruk.


Budapesten még is csak kettő működő papagáj átjátszóról tudok. Ha esetleg tudtok olyat ami PMR sávon üzemel akkor kérlek titeket osszátok meg velem mindenképpen.


Legalább a rádió amatőr klubok üzemeltethetnének ilyeneket, hogy kedvet csináljanak azoknak akiket érdekel a dolog, és nem szeretnének illegálisan forgalmazni.


Készülékem amúgy Baofeng UV-5R.


24/F



2020. okt. 26. 03:14
A kérdező szavazást indított:
Drága a fenntartásuk / üzemeltetésük / beszerzésük.
Kihaló félben van ez a móka.
Nincsen rá igény.
Budapest nehéz terepviszony, ilyen szempontból.
Mindenkinek van rádió amatőr vizsgája.
8 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Pénzbe kerül.
2020. okt. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem bejeárásom van a helyi templomba és akkora antennát tudnék feltenni a toronyba hogy még amerikában is fogható lenne az adás, de nincs rá igény..... úgyhogy költeni sem fogok rá.


"Rádió amatőrködés az én szemszögemből nem az amit a takar"

magyarul írd már le mit akarsz mondani :D


" "AMATŐR" átjátszókon keresztül pedig nem akarok forgalmazni"

jobb is! a profi rádióamazőtök érzékenyek a saját dolgaikra, csak úgy nem engednek az átjátszóikom forgalmazni. ahhoz előbb be kell kerülni a köreikbe.


"eléggé egyszerű üzemeltetni őket, és még nem is olyan drága az eszközök beszerzése."

akkor hajrá! csinálj egyet!

youtubeon van sok videó hogyan kell. van magyar is!


ezt a térképet láttad már?

[link]

ezen nem csak 2 papagáj van....


sikerült már a vasutasokat befogni? :D

2020. okt. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen néztem videókat, egy antenna, egy repeater, kettő adóvevő. Ennek ára ahogy számoltam nincsen összesen 25 ezer forint. Persze ezek nem a legminosegibb dolgok. Azt szögezzük le.


Igen néztem a térképet, de ezen továbbra is csak 2 működő papagáj van Budapesten.

2020. okt. 26. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!