Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vezeték nélküli töltést...

Vezeték nélküli töltést mennyire befolyásolja a tok?

Figyelt kérdés

iPhone 11 pro max-hoz szeretnék vezeték nelküli töltőt venni, de bizonytalan vagyok, mert a telefonon van egy vékony tok, és nem tudom mennyire lassítja a töltést, vagy esetlegesen melegíti a telefont.


15w-os töltőt néztem ki, qiuck charge 3.0-sat, bár nem tudom ennek hány százaléka megy át a telefonra, de gondolom valamennyi veszteség biztosan van.


2020. nov. 6. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Toktól függ, egy komolyabb ütésvédő fém tok már eléggé gátolja. Egy vékony gumi tokkal viszont gond nélkül működik.
2020. nov. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jenleg egy vékony szilkon tok van a telfonon. Én is ebben bíztam, hogy az annyira nem befolyásolja a töltést.
2020. nov. 6. 19:54
 3/10 anonim ***** válasza:

a szilikon tok semennyire

én egy spiegen tokot használok, sokkal vastagabb mint a szilikon tokok és simán tölti, megfelelő sebességgel.

tényleg csak a brutál-állat tokok okozhatnak gondot :)

2020. nov. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Neked hány wattal tölt a spiegen? :)

Én is néztem azokat, de most egy blitzwolfot néztem ki 15w-sat, csak kell hozzá venni küldön töltő adaptert.

2020. nov. 6. 20:10
 5/10 anonim ***** válasza:

ja értem....

maga a tok nem tölt, csak a vezeték nélküli töltő!

hogy hány watt veszteség keletkezik azt a nem tom :D de szerintem semennyi.

én 11 pro-val egy varta qi töltőt használok és a spiegen tok van a telefonon.


azzal légy tisztában, hogy nem a tok miatt fog lassan töltődni a telefon!

a vezeték nélküli töltés jóval lassabb mint a vezetékes!

2020. nov. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jaj, félre írtam :D szóval igen, nem a tok tölt, az teljesen jogos :DD


Igen azt sejtettem hogy, azért annyira gyors nem lesz a vezeték nelküli.

Kb ha 20%-ról vagy 0%-ról, teljesen mennyi idő alatt tölt fel?

Vezetékesen talán 40-60p körül van ha jól tudom.

2020. nov. 6. 20:34
 7/10 anonim ***** válasza:

A vezeték nélküli töltést én kiegészítő töltésnek ajánlanám inkább!

én éjszaka feltöltöm a 11 prot és aztán nappal amikor az irodában vagyok, akkor a számítógépre kötött qi töltővel töltöm - csak simán rádobom oszt jó'van. (A számítógép nem tud 500mA-nél többet kiizzadni.)

Vagy használd a vezetéknélküli töltést éjszaka.

2020. nov. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igazából "másodlagos" töltésnek szánnám, mert kényelmesebb, ha a monitor alatt szépen töltöget magának. Állandóan a szoba másik végébe ugrálni, vagy onnan elhozni és vissza vinni a vezetékes töltőt macera.


Illetve a másik ok amiért elgondolkodtam a vezeték nélküli töltésen, ha telefonálok, akkor ne kelljen egy csúnya lightning elosztót venni az az aljára, aminek az egyik végébe a fülest dugom, a másikba meg a töltő kábelt.


Éjszaka nem igazán töltöm a telefont, inkább nappal.

2020. nov. 6. 21:13
 9/10 anonim ***** válasza:

pont erre jó a vez. nélküli töltés!

nekem is itt vana. motniro mellett.... rádobom és tölt ha itt vagyok a gépnél

régebben mikor nem volt vezeték nélküli töltöm, 20-40% között voltam amikor haza indultam, moat 80-80%...

tehát ha hazaérek nem az az első hogy fel kell tennem a telefont tölteni, hanem mehetek a dolgomra, edzeni, boltba stb.

2020. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm szépen az infókat :D Még kutakodok neten aztán meglátom milyet meg hol rendelek :)
2020. nov. 7. 21:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!