Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mire váltanátok iPhone 7-ről?...

Mire váltanátok iPhone 7-ről? Sima 12, vagy 12 mini?

Figyelt kérdés

Disclaimer: Aki csak annyit szeretne kommentelni, hogy ennyi pénzből vegyek mást, szar az alma, stb. az kímélje meg magát ettől és engem is. Köszönöm!


Jelenleg 3 éve nyúzom a 7-esem és év eleje óta fontolgatom, hogy váltani kéne. Főleg a kamera miatt, mert bár nappali fények között jó képeket lehet vele lőni még mindig, de sok funkció hiányzik. A feleségemnek 11-es iPhone-ja van, így első kézből tudom, hogy mire lenne szükségem a telómban.

Nagyjából 2 éve mennek a pletykák egy 5/5s méretű full kijelzős SE-ről, így marha nagyot csalódtam amikor idén kijött a 8-as házában az új SE.

Alapvetően nem fogyasztok tartalmat a telefonon, nem játszom, így a nagy kijelző nem fontos. Telefonálásra használom, messenger, viber és arra, hogy tudjak lőni utazások, események alkalmával fotókat, videókat.

Nekem baromira hiányoztak a régi kompakt telefonok, de most így, hogy a kezembe fogtam egy üzletben a 12 mini-t kicsit elbizonytalanodtam. Kicsivel keskenyebb a kijelzője, mint a mostani 7-esemnek, de maga a telefon sokkal kisebb.

Ez egyrészt tetszik is, meg nem is. Az ellenérzést az váltja ki belőlem, hogy nem tudom mennyire fogok tudni stabilan tartani egy kisebb telefont, ha fotózásról/videózásról van szó (bár van benne stabilizátor + egy ideje tervezek venni egy Osmo-t is), illetve mennyire lesz elég visszajelzés amit egy kisebb (de mégis nagyobb) képernyőn látok. A 12 ellenben picit rosszabb fogásra, mert elég kicsi a kezem, viszont nem olyan kezelhetetlen és nem is annyira nehéz, mint a 11-es.

Kicsit félek a kisebb telefontól, hogy gépelésnél mennyire lesz zavaró, de több egymástól független YouTube videóban említették, hogy visszaszoktak vele az egykezes gépelésre és marha kényelmes. Én már őszintén szólva el is felejtettem, hogy régen még lehetett egy kézzel gépelni és igazából marha gyors volt tényleg.

A 12 mini rövidebb üzemideje sem gond, mert a 7-es relatíve rossz akksija is nekem kihúz egy napot, nem sűrűn használom. De ha igen, akkor mindig van nálam power bank.

Szóba jöttek még használt X és XS telók is, de azokban közel sem olyan jó az éjszakai mód, mint az újabb generációkban és ha már telót veszek, akkor legalább 3-4 évre akarok venni újra.

Nyilván nekem kell a saját szempontjaimat mérlegelni, de érdekelne, hogy Ti mire váltanátok egy 7-esről és miért.



2020. nov. 20. 02:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd a 12 minit.Én még nagy telefonokon is félreütök mindent, ezért használok automatikus szójavítást :) sima 12 nagyon nagy a 7hez viszonyítva. x xs 2-3 éves telefonok..
2020. nov. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Én még várnék a minivel, épp kijelzőproblémákkal küszködik.

( [link] )

2020. nov. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
És kicsi az akkuja a mininek.
2020. nov. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

a kijelzőproblémát szoftveresen meg figják oldani hamar

A régebbi telefonoknál is volt hasonló gond, csak azt nem kapták fel.

A 12 szériánál nem találtak még komolyabb hibát, valami gumicsontot adni kell a népeknek :D

2020. nov. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
3, 5-6 óra kijelzőidőt ki a jó fene tölt a telefonján/nap? Az szerintem keressen fel egy addiktológust sürgősen. Az iphoneok készenléti ideje a legjobb
2020. nov. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Morzsi007 ***** válasza:
74%
Vedd a 12 Mini-t. Az akksi ideje alapból jobb, mint a 7-esé, még a 8-asnál is, főleg így hogy 3 éves a telefonod, már nem tud annyit, mint új korában. A Mini mindenben jobb, igaz nem olyan olcsó, de minimum 3 évre megéri.
2020. nov. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

miért van az hogy ájfónos kérdéseknél mindig rommá van pontozva az összes értelmes válasz? :D

komolyan mondom fogok naponta időt szánni arra, hogy a droidos kérdéseken végigmegyek és lepontozok minden választ olvasás nélkül.

2020. nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

bocsi, erről most a star wars egyik ikonikus szövege jutott eszembe: "you have become the very thing you swore to destroy" :D

2020. nov. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!