Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van itt egy okostelefonguru,...

Van itt egy okostelefonguru, aki majdnem mindent is tud az okostelefonokról?

Figyelt kérdés

Tudtok-e egy "okostelefonszótárat"?


Mostanra (vagy tán már régebb óta) az okos telefonok nagyon durva irányba fejlődtek. Kis számítógépekké avanzsálódtak, multimultimultifunkcionális eszközökké. Egyrészt hatalmas a választék, másrészt már kisebb - vagy inkább nagyobb - szakértelmet igényel, hogy ki tudd választani a megfelelő telefont meg, hogy egyáltalán megértsd s megtanuld, hogy mi micsoda, mit jelent stb. Avagy egyre több az olyan kifejezés, rövidítés, szakszó stb., amit egy laikus (mondjuk én a példa kedvéért :) ) nem igazán ért. S a hatalmas választék ill. a hatalmas szakszóáradat inkább csak frusztrál. S leginkább azért, mert baromi nehéz így telefont választani.


A telefonos oldalakon persze nagy a választék. Hol lehet, hol nem lehet szűrni, de ugye a szűrőkről (szakszavak, -kifejezések s rövidítések) nem adnak magyarázatot. Úgy tűnik, hogy az oldalak kezelőinek/létrehozóinak egyértelmű, hogy mindenkinek "egyértelmű", hogy mi a CPU meg GPU között a különbség s mi a jelentőségük, mire figyelj oda vagy épp mi az f-szám a kameránál. Persze mindennek utána lehet nézni s megtalálható a neten, de így gyakorlatilag órákat, napokat szabtam már el eredmény nélkül, mert végére már tele lesz vele a hócipőm s a különböző testrészeim.


Mostanság a gsmarena.com-ot szoktam nézegetni. Ott ugyan van “szótár”, de elég limitált sajnos.


5 éve a pandawillen vettem telefont, ez már nincsen. Ott lehetett jól szűrni. Pandawill helyett van most a banggood meg gearbest meg ki tudja még mi, de a szűrők meg eléggé limitáltak.


Abszolút nincsen megkönnyítve, de legalábbis segítve/támogatva a választás.


Eme világszintű problémára tud-e valaki megoldást? :) Avagy egy oldalt, amin tényleg minden le van írva vagy a szűrőknél magyarázat is van mellékelve. Valami, ami megkönnyíti s felgyorsíthatja a választást s segíti megérteni, hogy mi micsoda, mi a jelentősége stb.


Előre is köszönöm.



2020. dec. 2. 13:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Olyat kell venni ami megfelel neked. Megnézed mi kell neked arra veszel telefont.


Talán úgy érthetőbb:

Bár nem te vagy a világ legjobb szakácsa és nem tudsz mindent megfőzni, de mégis, képes vagy a boltban kivalasztani hogy mit szeretnél enni.

Ha rántott húst akkor azt veszel, nem kezdel azon agyalni hogy tudnal autentikus pizza kemencét építeni, hanem rántott húst veszel mert azt akarsz enni.


Próbáld meg igaz nézni

2020. dec. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igaz - így
2020. dec. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem írják oda a magyarázatot, mert azoknak szánják, akik tudják, hogy mi az. Egy kissé frusztráló lenne alapfogalmak magyarázatát olvasni, pl. memória, képátló, stb. Itt is felteheted a kérdéseidet, szerintem írd össze ami nem világos.
2020. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha bemész a boltba, aztán elmondod: csókolom, új telefon kéne. Ez volt eddig, szerettem, de ugye mindjárt elromlik. Azt nem szerettem benne, hogy lassú, meg jó volna olyan, ami szebb képeket csinál. Az se hátrány, ha sokáig tart az akkuja, nem akarom három óránként tölteni. Amúgy nem szoktam rajta videót nézni, de napi 52 órát vagyok online. Mit tetszik ajánlani és miért?


Mondjuk ilyenkor azért illik ott megvenni, ha nem is azonnal, de ha átgondoltad és tényleg azt a telefont szeretnéd, akkor visszamenni érte.

2020. dec. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ez mind jól hangzik. :) Csak ugye a legutóbbi telefonommal kapcsolatos tapasztalataim ill. a technikai fejlemények mind befolyásolják az igényeimet. Arra már sajnos rájöttem, hogy arról kénytelen leszek lemondani, hogy kicsi, de legalábbis kisebb telefonom legyen, mint most (Elephone P8000, 76,6 x 155,2 x 9,2mm) ill. arról, hogy kivehetős aksija legyen.


Technikai fejlemények: Android 9-től vagy 10-től azt hiszem blokkolták vagy totál kihagyták a lehetőséget, hogy telefonhívásnál felvedd a beszélgetést. Azt híresztelték, hogy a 11-be majd újra benne lesz, de most meg úgy olvastam, hogy "véletlenül" megint kihagyták. Olybá hat, hogy ezt is el kell sajnos engednem.


Kamera: Egy-egy ismerősnél néha látom, hogy milyen fényképeket készítenek a telefonjukkal akár setétben, este vagy felhős időben. Olyanokat, hogy kis túlzással kicsordul tőlük a nyálam. S nem állítgatnak meg szórakoznak vele, hanem egy gombnyomás, katt s kész jó a kép. Tehát valami ilyesmit szeretnék, ez az egyik fontos szempont, ha már multifunkcionális kütyű. No de mitől jó egy kamera a telefonban? Mire kell odafigyelni? S ugye itt jön be a 43489132498 szakkifejezés (lásd gsmarena). :)


S persze azért van egy "lélektani"/anyagi határ is. Tehát 1000 euróért tuti nem fogok telefont venni.

2020. dec. 2. 13:25
 6/17 A kérdező kommentje:

#4


Ez sajnos gyakorlatilag kizárt. :) Egyrészt ott limitált a kínálat, ritka a két SIM-kártyás (ezen belül is a "dedicated slot") plusz előfizetéssel lehet csak sokszor, nekem pedig független telefonra van szükségem.

2020. dec. 2. 13:28
 7/17 A kérdező kommentje:

#3


"azoknak szánják, akik tudják, hogy mi az" Akkor, aki nem tudja, az jobb, ha nem is vesz telefont. :)


Jó ötlet. Köszi. Listázom az ismeretlen fogalmakat hamarosan.

2020. dec. 2. 13:30
 8/17 anonim ***** válasza:
Kimowill oldalát tudom ajánlani. Ott elég részletes a magyarázat is. Igaz angol az oldal de profi.
2020. dec. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#8 köszi
2020. dec. 2. 13:42
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez a telefonálás rögzítése engem is érdekelne, régebben volt ilyen app a telefonomon, de már nem működik. Én azt olvastam, hogy tiltva van, valószínűleg nem is lesz többé lehetőség, de ha valakinek más infója van, az ne tartsa magában. (Android)
2020. dec. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!