Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Előfizetéses mobil teljesen...

Előfizetéses mobil teljesen kifizetve már tulajdon?

Figyelt kérdés

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha előfizetés mellé vettem részletre egy telefont, amit ugye olyan formában nem adhatok el törvény szerint, akkor miután kifizettem az egész fennmaradó összeget a készülékre, viszont az előfizetésem még él, akkor a telefon onnantól eladható?


Illetve, hogy ha el is adható, akkor azt már nem tilthatják le még ha ne adj isten nem is fizetném az előfizetést, ugye?


Előre is köszönöm a választ!



2020. dec. 5. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kártyafüggőként vetted és letelt a hűségidő, akkor a szolgáltatód ingyen függetleníti, ez törvény manapság. Utána el is adhatod a telefont ha akarod.
2020. dec. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kártyafüggetlenként vettem még idén, a hűségidő nem telt le az előfizetésről, viszont a telefont teljesen kifizettem előre.
2020. dec. 5. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "teljesen kifizettem előre" nem egészen igaz, mert az előfizetésért cserébe kedvezményesen kaptad. Tehát amíg a szerződésben leírt hűség le nem telik, addig nem adhatod el a telefont, a szolgáltató kérheti a teljes és a kedvezményes ár közötti különbözet kifizetését ha hűség alatt felmondod az előfizetést. A telefon eladásban nem vagyok biztos, de a szerződésben biztosan le van írva.
2020. dec. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok megint, mi köze van a kártyafüggetlen telefonnak a szerződéshez? Most vagy benne van a telefon a szerződésben vagy nincs, de egyáltalán is miért itt kérsz választ egy homályos kérdésre? A szolgáltatódnak kötelessége felvilágosítást és magyarázatot adni.
2020. dec. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!