Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Erre a célra milyen használt,...

Erre a célra milyen használt, 2 SIM-es független okostelefont lenne célszerű keressek?

Figyelt kérdés

Szeretném megoldani, hogy az asztali számítógépemről, az USB-s audio interfészemmel és a hozzá csatlakoztatott két mikrofonnal tudjak bizonyos ismerőseimmel a mobilszámomról beszélgetni.

Egy külön készüléket, csak erre a feladatra, fixen a PC-hez csatlakoztatva képzeltem el erre. Ez a Microsoft Csatolt Telefon nevű Androidos alkalmazásával tehető meg, aminek a működéséhez (minimálisan) Android 7.0-es rendszerre, ill. BlueTooth kapcsolatra van szükség.

Más követelménye a hívás (a kimeneti és a mikrofon hangfolyamának) PC-re való átírányításának tudtommal nincsen, s az alkalmazásból más funkciót nem is használnék.


Semmilyen más alkalmazást nem használnék a leendő okostelefonról. Csakis emiatt az alkalmazás miatt, két új mobilszámmal használva szeretnék csak ezért a programért venni egyet, ami hálózatról (értsd: nem akkuról) üzemelve, állandóan a PC-m mellett lenne, s ha bekapcsolom a PC-met, párosítom BlueTooth-on, és az adott barátaim/kollégáim [akik ép nincsenek PC/internet közelében] azon tudnának hívni, vagy én hívni őket, s nem a telefon kihangosítóját kell használjam, hanem PC-n szoftveresen szabadon játszhatnék át hangot (természetesen ami a telefonhálózat minőségén még át tud menni).


Amit még szeretnék, hogy a telefon független és 2 SIM-es legyen, így egy Telekom-os és egy Telenor-os feltöltőkártyát is tudnék bele tenni, hogy amelyik ismerősöm Telenor-os, az kicsit olcsóbban hívhasson.


Ezen felül nincs másra szükségem. Internet-et se, semmi mást se használnék a telefonon, hangsúlyozom még egyszer, csak ezt az alkalmazást. Internetkapcsolatra egy alkalommal természetesen azért szükségem lenne, amikor letöltöm ezt az alkalmazást, de azon túl már csak BlueTooth kapcsolatra lesz szükségem.


Egyáltalán nem fontos, hogy jó akku legyen a telefonban, mivel állandóan a gép mellett lenne, 5V-os adapterre dugva, így haldokló akkuval vett, egyébként működő használt készülék is megfelelne.

A kijelző méret is nyilván teljesen mindegy, lényegében egyszer kéne elindítani az alkalmazást, és utána csak néha nyúlnék hozzá - pl. ha nem csatlakozik automatikusan magától a PC-mhez, amikor azt bekapcsolom.


Amit nem tudok - mert egyébként én az okostelefonokhoz nem értek -, hogy a drágább/jobb készülékeknél az olcsóbbakhoz képest szokott-e minőségében jobb GSM vevő is tartozni? Tehát a hívás hangminősége - NEM a hangszórót nézve, mert nyilván ha PC-re átirányítom a hangot, akkor ott olyan akár sokszázezres fejhallgatót használok, amilyet csak akarok - magán az okostelefon elektronikáján is múlik-e, vagy kizárólag az adott szolgáltatón és a lefedettségen?


Még ez utóbbi, ami számítana. Egyébként szeretnék egy minél olcsóbb, kopott, de a célra még használható Android 7-es telefont venni. Ha úgy hozná a szerencse, egy törött üvegű, DE működő érintőkijelzőjű telefon is még megfelelne, mert mint írtam, amihez kéne, ahhoz alig kéne hozzányúljak.


Pécsett elég sok használt okostelefonos kiskereskedés és bizományis van, de a nagy többségnél nem igazán barátságosak, sőt, pár tapasztalatom szerint tisztességtelenek, vagy csak épp simán bunkók a vevővel.

Így abból kell kiindulnom, hogy az eladó útbaigazítására nem igazán számíthatok, így inkább itt és még pár fórumban ötleteket kérek azoktól, akik jobban szeretik és jobban értenek az okostelefonok világához, hogy milyen típusokkal úsznám meg legolcsóbban a dolgot, s a tervem szerint ezeket összeírnám, majd vinnék magammal egy PowerBank-ot, egy hordozható mobilnetet, valamint egy BlueTooth-os hangszórót, s ha valamelyik használt műszaki kereskedésnél találnék egy megfelelő típust, tesztelném, hogy PowerBank-ról bekapcsol-e, le tudom-e rá tölteni az alkalmazást, ill. hogy működik-e rajta a BlueTooth. Így remélhetőleg minimalizálom azt, hogy átvágjanak.


Előre is köszönöm annak, aki segítene!



2020. dec. 10. 02:52
 1/3 anonim válasza:
Vernee(megazisten) MIX 2
2020. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez is sok. Ahhoz képest nagyon-nagyon sok, hogy gyakorlatilag egyetlen szoftver miatt akarnék telefont venni.

Egyetlen szoftver kedvéért, úgy, hogy a feladatra egy repedt üveges, haldokló akkus, lassú/szerény kapacitású telefon is megtenné - mert a használni kívánt szoftver nem hardverigényes (CPU & RAM) nagyon maximum 20 ezret lennék hajlandó kifizetni. De lehet, még ez is sok.

Ez pedig egy újonnan 80-90 ezres telefon. Igen, tény, hogy ez a bolti ára.

De egy 80 ezres telefont 20 ezerért se fogok használtan megkapni.

2020. dec. 11. 19:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Galaxy a5 2017 kezd lecsúszni 20 ezer alá. Gyárilag Droid 8 van rajta, de frissült 9-re. 3 giga ram van benne, jól bírja a gyűrődést.

Nekem is ilyen van, és a kocsiba én is vettem egy használtat, 17 ezerért volt a jófogáson, igaz elég lestrapált, de nekem is az volt a szempont, hogy azt az egy dolgot tudja amire kell, kamerának útközben (mert ha a mobilomat használom videózásra, elég egy bejövő hívás és megszakít mindent). Egy tok rá és kész is.

2020. dec. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!