Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobilon lévő QR kódot hogy...

Joci100 kérdése:

Mobilon lévő QR kódot hogy lehet leolvasni ugyanazon mobillal? Nincs számítógép, se tablet vagy laptop, se másik telefon.

Figyelt kérdés

2020. dec. 13. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Képernyő kép a qr kódról, a qr kód olvasónál meg lehet importálni a galériából (többnyire).
2020. dec. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennek mi értelme amúgy?
2020. dec. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A képernyőképet megnyitod Google Lens-ben.
2020. dec. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Én ilyen feladatra olyan QR kód olvasót használnék, ami tud képből is dekódolni. Screenshot a qr kódról, a QR olvasóban pedig betallózod a képet... Amit én szoktam használni, az a "Text converter" (duy.com.text_converter)

[link]


Bár ez valójában nem egy "sima" kódolvasó, de alkalmas arra is... (#3 -as megoldását még nem próbáltam, de talán az a legegyszerűbb.)


#2 -nek:

Pl egyes weboldalakon lévő QR kód beolvasására plusz eszköz nélkül (ahogy a kérdező is kifejtette a kérdésében, hogy nem tud plusz eszközt bevonni a feladatba).

2020. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, ezt értem, csak az értelmét nem látom :)
2020. dec. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2

Példa

Nem tudod a wifi jelszót hírtelen, belépni és megkeresni nem tudod, mert nem értesz hozzá (a kérdésből is látszik hogy nem számtech zseni (nem sértés)), resetelni nem akarod. Viszont találsz olyan funkciót hogy megosztás és kilök egy qr kódot ami tartalmazza a jelszavát. Na hogy is tudod te ezt beolvasni úgy, hogy nincs másik eszközöd??



A wifi jelszó meg pl kelljen azért így, mert megváltoztattad régebben és nem emlékszel mire, de most meg az okos tv-d kéri a wifi jelszót, amit te nem tudsz.

2020. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
OK, köszönöm. Nekem még sosem volt ilyen problémám... Ez olyan, mint a kinyomtatott, majd visszaszkennelt PDF.
2020. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!