Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telóm miért javít még...

A telóm miért javít még mindig bele az írásomba, ha már kikapcsoltam az autokorrektet?

Figyelt kérdés

Iszonyat zavaró, mikor utólag veszem észre, hogy más szöveget küldtem el messengeren, mint amit szerettem volna, csak mert a drága telóm "jobban tudta" mit akarok írni, mint én. Aztán kezdhetek magyarázkodni..


Mit csináljak, hogy teljesen kiiktassam az autokorrektet?



2020. dec. 19. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Milyen készüléket használsz?

A telefon gyári, beépített billentyűzet alkalmazását használod, vagy a Play áruházból, vagy az app storeből letöltött, másik billentyűzet alkalmazást?

Csak mert ha az utóbbi, akkor valószínűleg a billentyűzet alkalmazásában kell módosítani a beállításokat.

2020. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem bízod magad a 21. századi technikára? Miért ellenkezel az ellen? Igen, minden irónia nélkül, a telód jobban tudja mit akarsz írni, mint te magad. Az okoseszközök jobban tudják mi a jó nekünk, mint bármelyik embermajom.


Jobb ha tudod, hogy az ember kora lejárt, a jövő az egyre fejlettebb algoritmusok által működő digitális eszközöké. Az új isten ereiben áram fut, a nyelve pedig a bináris számrendszer.


Ez elkerülhetetlen, a korszellem ezt diktálja, az embermajomnak pedig annál kevesebb kínnal fog járni az ebbe való átássál, minél kevésbé lázad ez ellen. Senkit nem érdekel, mit akar az embermajom, csak makogjon magában a primitív, elavult nyelvén.


Minden esetre egyre kevésbé számít, mi mit akarunk, a gépek már egyre kevésbé vannak értünk, a kocka lassan megfordul.

2020. dec. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es


köszi a értelmes választ! Gyári billentyűzetet használok.


2-es


Olvass kevesebb sci-fit! Annyira tudja jobban a telóm mit akarok írni, hogy amikor legutóbb a barátnőmnek írtam, hogy "milyen menő az új nyakláncod" a telóm a "menőt" "manóra" javította. A fene okos technika képtelen egy nyamvadt kontextus értelmezésre! Így nehezen fog menni a világuralom..

2020. dec. 19. 12:21
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy xiaomi redmi note 8 pro-m van.
2020. dec. 19. 12:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi van ketteske? Megártott a Black Mirror maraton? xD
2020. dec. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is Redmi Note 8Pro -m van.

A Gboard -ot használom (van "Facemoji" is gyárilag, de sohasem használtam).


A Gboard beállításaiban "Szövegjavítás" aztán legalúl a "Javítások" szekció alatt az "Automatikus javítás" -t is beleértve, attól lefelé kikapcsolhatod azokat a doogokat, amik nem kellenek...

2020. dec. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!