Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez milyen kijelző hiba?...

Ez milyen kijelző hiba? Hogyan lehetne ezt orvosolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy Xiaomi Redmi Note 8t készülékem január óta. Nagyon szeretem ezt a telefont, és szeretném még legalább 2 évig használni. Kb. egy hónappal ezelőtt vettem észre, hogy amikor kitöröltem a bal felső sarokban lévő értesítéseimet, akkor a nyomaik ott maradtak, viszont kb 10 perc után eltűntek. Aztán durvulni kezdett a helyzet. Most már ott tartok, hogyha olyan dolgot mutat a telefonom, ami fehér pár percen keresztül (pl Facebook logó), akkor a képernyőmon marad a nyoma kb 5-10 percig. Ez milyen kijelző hiba? Én már lassan attól tartok, hogy alaplap hiba is lehet akár. Mennyibe kerülne a javítása? A válaszokat előre is köszönöm!

2020. dec. 31. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Ezt úgy hívják: képernyő/kijelző beégés

Sajnos természetes dolog, és minden kijelző beég.

2020. dec. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igen valszeg ez a probléma. Letöltöttem a telefonomra egy ilyen burn-in tool alkalmást, remélem az segíteni fog legalább egy kicsikét :).
2020. dec. 31. 00:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Talán fog segíteni

De a beégett kijelző kb olyan mint a lyukas bicikli gumi. Lehet foltozni, de nem lesz sosem olyan mint az új.

2020. dec. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
ha garis, csereltesd
2020. dec. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szirty ***** válasza:
100%

"Sajnos természetes dolog, és minden kijelző beég."


Nem. Legfeljebb beéghet.

LCD pl. nem hajlamos ilyesmire. Évekig kell ugyanazt a változatlan képet mutatnia napi 24 órában hogy látható beégés legyen rajta...

2020. dec. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Beégni csak az Amoled kijelzők tudnak, az IPS soha, márpedig a Note 8T-ben IPS van! Ráadásul a beégés nem tűnik el csak úgy magától, annak a kijelzőnek végleg annyi, ez legfeljebb csak egy kisebb szellemkép!

Használd kíméletesebben kb. 1 hónapig, és ha utána is csinálni fogja, akkor vidd szervizbe!

2020. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy ez nem beégés, mert az nem tűnik el tíz perc múlva.

Nekem volt egy Huawei p8 amin az értesítési sáv égett be halványan és csak szürke háttér alatt láttam. De ez is három év intenzív használat után. Majd amikor észrevettem automata fényerőre váltottam és lassan hónapok alatt már olvashatatlanul eltűnt a beégés. Lehet hogy szoftveres vagy kontakt hiba is a tiéd de tuti nem alaplap.

2021. jan. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!