Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt telefonnal átvertek,...

Használt telefonnal átvertek, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Oktober környékén vettem egy használt telefont magánszemélytől adás-vételivel, dobozzal/tartozékokkal illetve márciusig tartó garanciával.

Az elmúlt 2-3 hétben elkezdett vertikálisan becsíkosodni a kijelző, úgy hogy elvittem apple szervizbe és azt a választ kaptam 6 órával később hogy nem gyári a kijelzője és nem vállalják garanciában a javítását.

Tudok kezdeni valamit az eladóval szemben? Vagy szúrjam t@kön magam?



2021. jan. 5. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az eladó bármilyen formában utalást tett arra, hogy valamely alkatrésze (kijelzője) cserélt akkor nem, mert neked kelett volna megkérdezned, hogy mit takar pontosan.


Október pedig nem most volt szóval szúrhatod tökön magad ammenyiben ellenkező tanúsítást nem tett a termék leírásában az eladó. Például, hogy gyári új mindenje.(abszúrd, hogy csinálta volna)


Amúgy meg nem muszáj Apple szervízben bajlódni ezzel, ahogy elnézem az előző tulajdonos se tett így. Nyugodtan menj más szervizekbe, ott majd megjavítják.


A kérdés, hogy a kijelző azért lett kicserélve, mert a gyári megsérült vagy , hogy az eredetit eladják jó pénzért. Bár ez nem változtatna a dolgokon, de akár előfordulhat, hogy csak azért cserélték ki egy olcsó másolatra a kijelzőt, hogy "karcmentes" címszóval árusíthassák...

2021. jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%
A kérdés az, hogy valódi adatok vannak-e az adásvételin az eladó részéről. Mivel ez egy csalás egy nem olcsó telefonnal, érdemes lenne felvenni a kapcsolatot az eladóval. Ha ez nem vezet eredményre, lehetne érdeklődni a rendőrségen is, akár másokat is megkárosíthatott.
2021. jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Amikor eladta neked működött nem? Hát akkor így jártál. Majd legközelebb nem 5 éves használt ájfont veszel, hanem valami normális telefont.
2021. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan a telefonszáma az eladónak akkor hívd fel és beszéld még vele.ha nincs meg telefonszáma nem elérhető akkor ,sajna zsebböl fizeted a javítást.
2021. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi áll az adásvételin?

Ha van olyan rész, hogy "az eladó kijelenti, hogy a készülék rejtett hibáiról nem tud" vagy hasonló, akkor felesleges próbálkoznod is.

2021. jan. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Megveszi a használt mobilt és apple szervízbe megy🤦
2021. jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor marad a tökön szúrás.

3-as egy 11 pro max mióta 5 éves? hmm

6-os mivel a "garancia" az apple boltjaiba/ hivatalos szervízeibe szól igen oda megyek ಠ_ರೃ

2021. jan. 5. 17:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben nem tudsz mit kezdeni, gondolom benne van egy adásvételiben, h tisztában vagy mindennel, aláírtátok és így sehol nem reklamálhatsz, max az eladót számon kérheted.
2021. jan. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az adásvételit én írtam mivel eltűnt a nyomtatott, rajta vannak a vevő-eladó alap adatai, a telefon megnevezése, sorszáma, illetve a garancia lejárta meg persze az aláírás.
2021. jan. 5. 17:54
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Magyarul az a papir arra jó hogy bizonyítsd:nem lopott.
2021. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!