Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van olyan androidos telefon,...

Van olyan androidos telefon, ami 4-5 évig is élvezném szaggatozás nélkül a használatát?

Figyelt kérdés

Ugye még régen 2012-ben karácsonykor megkaptam Samsung S3-at, aminek örültem, hiszen csúcskategóriás telefon volt, majd 2 év után belassult, aksi haldoklott és használhatatlan lett.. Emiatt iPhone 5s-t kaptam, ami mai napig jól elvoltam vele, tudtam játszani, de már olyan játékokkal mint Pubg nem tudok játszani, pedig barátaimnak megvan és nélkülem játszanak sajnos, meg alapból öreg telefon és annak az aksiját is 1x lecseréltem, de nem lassú a telefon!!! Mivel hiányzik az android is, így egy új telefonvásárlás előtt állok. Huaweien gondolkoztam, hiszen családban van egy Mate 20 pro-s, aki nagyon dicséri, akár 2 éves, de nem lassúl be és tud rajta játszani is, és nagyon megvan elégedve de mivel Google szolgáltatás nincs az újakban, így ez pukk. De utóbbi 3 évben Samsung kapott új felhasználói felületet, amivel gyorsabb lett a telefon, meg más telefonok is.


Kérdésre térve: Vannak közületek, akik Samsungosok, Sonysak, stb.. Tudtok mondani, akik pl. 2-3 éves telefonjuk van (legyenS, vagy Note), hogy nektek belassult-e a rendszeretek, vagy az akkumulátorral bajlotok-e, és frissítésektől eltekintva használat céljából tudjátok ajánlani a Samsungot, vagy aki Sony-s vagy más flagship telefonjuk van? Extráit kihasználnám előnynek, és az ár/érték arányt nézve kérem a véleményeiteket! :)


Előre is köszönöm!



2021. jan. 5. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Én 5 évre (vagy több) iPhonet tudok ajánlani. Ha Samsung kell akkor S21-es széria. Huawei felejtős, elvették tőle a Google-t. Sony már más irányt váltott a telefonos kategóriájánál. Esetleg Xiaomi Mi 11 Pro vagy OnePlus 8T amit tudok ajánlani hosszabb távra. Vagy iPhone XS is megteszi.
2021. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Samsung S9+ -om van. Nyáron volt 2 éves, de meg vagyok vele elégedve. Persze az aksija már nem olyan, mint régen, de ígyis kibír simán 1 napot, pedig èn aztán nyomkodom. 😁 Nekem akkor lassul be, mint az állat mikor betelik a memóriám vagy ha feldob egy rendszerfrissítést, de egy jó darabig figyelmen kívül hagyom. De ez az én baromságom. 😁 Ha egyszer felmondja a szolgálatot én csakis Samsungot veszek, nagyon megkedveltem.
2021. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok

A férjem és az öcsém is tolják azt a játékot. Néha az őrületbe kergetnek vele.. 😅

2021. jan. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sony-t ne vegyél, haldoklik a telefon részleg náluk


szerintem bármelyik csúcsmodell kielégíti az igényeid...akár Samu, akár OnePlus (ezt sokan dicsérik)

vagy veszel mondjuk egy 100k-s xiaomit két-három évente :D

pénzügyileg valószínűleg ugyanúgy jönnél ki az utóbbi megoldással

2021. jan. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 vagyok, egyébként nekem Huaweim van, volt Mate 10 liteom 1 évig, illetve most egy 3 éves P20 Pro-m van

semelyikkel nem volt gond soha, talán a P30 Pro megérhet egy misét, nem rossz telefon az sem, csak lassan kifutó.

2021. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Samsung s9 plusom van kereken két éve. Tökéletesen elégedett vagyok vele (le is kopogom). Belassulni egyáltalán nem lassult be, a pixel hibák amikkel riogatnak 1 jött elő az egyik sarokban amit kb. ha nem mondok észre se veszed (1db pixelnyi). A kamerája a maiakkal simán vetekszik. 4k 60fps videót csinál, egyszerűen gyönyörű és stabil.


Játékok mind mennek rajta, a legújabb android már nem jön ki rá sajnos, de igazából sosem foglalkoztam ilyesmikkel. (persze ettől még valakinek ez is szempont lehet)


A kijelző is nagyon gyönyörű, az egyik legjobb felbontása van a telefonok között. 1440p-ben nézheted a videókat ha WQHD+ra veszed fel a felbontást. A fekete szín a képernyőn az szó szerint fekete, tehát nem sötétszürke mint a legtöbb telefonon.


Vízállóságra is ül az egész. Annyi, hogy a telefon éle hamar kopik, de mivel nálam minden telefon addig van, amíg működik, ezért tökmindegy, nem fogom eladni, tehát nem érdekel, hogy levon az értékéből egy kis kopás.


Kijelzője nagyon strapabíró, kb. derékmagasságból (190 cm vagyok) leejtettem tok és fólia nélkül egy targonca villájára (a sarkára) képernyővel lefelé. Miközben hajoltem lefelé érte már számolgattam magamba, hogy van-e 80ezer forintom félretéve kicserélni a kijelzőt. De amikor felvettem 1 db karc nem lett rajta. (ezt is lekopogom)


Az akkumulátort az viszont tényleg kicsinek tartom ehhez a telefonhoz. Első 1-2 hónapban normál használat mellett kibírt 2 napot. 30%-al nyugodt szívvel ültem fel egy Budapest-Nyíregyháza 3 órás vonatútra töltő nélkül. Végig tudtam vele telefonozni, 11%-on értem haza vele.


Azonban napi töltögetés után már örülök ha egy teljes napot kibír, intenzív használat mellett fél napig bírja. De már beletörődtem és nem zavar. Manapság már minden négyzetméteren találsz legalább 1 töltőhelyet ahová bedughatod ha gond van (aztán a telefonodat is tölteni).


A másik pedig a RAM, én 2 éve abba a tudatba élek, hogy nekem 8gb ramom van a telefonomban és hogy milyen jól bírja, sosem szaggat és sosem fagy le.

Aztán véletlenül betévedtem a beállítások közé, és ott láttam, hogy 6gb ramom van összesen.


Plusz sajnos nincs benne beépített rádió. Mivel sokat hallgattam a régi telefonomon rádiót így sajnálom, hogy ebbe nem került bele. De manapság már 4ezer forintokért vágnak utánad 100gb vagy korlátlan mobilneteket, úgyhogy már ez sem nagy szívfájdalom.


Tehát összességében kitűnő telefon, még az S30, vagy S21 (kitudja mi lesz a következő S generáció neve) sem tudna elgondolkodtatni azon, hogy ezt lecseréljem ami most van. (jó azért várjuk ki, milyen lesz pontosan :D) Az S10 és az S20 pedig végképp nem téma nálam. Ha ingyen hozzámvágnának egy S20 ultrát azt is eladnám és hozzátenném az autóra gyüjtögetett pénzemhez. Mert egyszerűen nem tud annyival többet nyújtani már egy-egy új generáció, hogy megérje lecserélni.

2021. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem is S csúcskategóriás, "csak" A középkategóriás. Elmúlt 2 éves, és ugyanolyan jó, mint újkorában. Semmit nem lassult. Akksi is ugyanúgy bírja.
2021. jan. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
27%
én huaweit vennék. Az volt p10 lite, nagyon szerettem. Aztán vettem egy samsungot, hát szegény rakás ürüléket nem ér. Van egy s50-em meg egy j6-om. Egyik lassabb, mint a másik. Gondolkodok, hogy veszek egy huawei-t megint, akkor is ha nincs google támogatottsága, valahogy csak túlélem.
2021. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!