Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire jó így tölteni?

Mennyire jó így tölteni?

Figyelt kérdés
Állítólag nem igazán hasznos mobiltelefont számítógépről tölteni.

2021. jan. 11. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Állítólag?
2021. jan. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sokan azt mondják, hogy nem igazán jó
2021. jan. 11. 00:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim alapján 100-szor lassabb.
2021. jan. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lassabb, mert az USB 0,5A-t enged (az USB-C 0,9A)

oszt kb ennyir a "probléma" vele. Gondolom ezért nem jó egyeseknek, mert lassú.

Nekem a céges gépemre rá van szúrva egy vezeték nélküli töltő, arra dobom a telefont, aztán szépen lassan utántölt annyit amennyit elhasználok.

2021. jan. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Morzsi007 ***** válasza:

Lassú töltés legalább kíméli az akkumulátort.

Én is onnan töltöm a mobilt, ha dolgozom, USB-C-ről nekem nem lassú.

2021. jan. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb modernebb számítógép/laptop már valójában 1A körüli (gépenként eltérő) áramkorláttal rendelkező USB 2 csatlakozóval van szerelve (ami csak a szabvány szerint 0.5A).


A type -c csatlakozó sem pontosan 0.9A -es, hanem valamivel magasabb (gépenként eltérő) áramkorláttal védett.


Ergo csak a teljesítmény kisebb mint a legtöbb 5V -os "telefon töltő" (valójában kapcsoló üzemű dugasztáp) esetén, illetve a "gyorstöltőkhöz" viszonyítva a feszültségek is és az áramerősség is eltér, a "gyorstöltők" teljesítménye magasabb.

Vagyis csak lassabb, kíméletesebb ha számítógépről/laptopról töltődik egy telefon (kivéve aktív terhelés mellett, amikor a fogyasztás magasabb, mint a töltő teljesítmény, az ugyanis merülést eredményez akkor is, ha csatlakoztatva van...).

2021. jan. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!