Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonról Messengeren szeretn...

Telefonról Messengeren szeretnék fájlt (nem fényképet) csatolni, nem sikerül. Milyen megoldásokat tudtok telefonra?

Figyelt kérdés

Androidos telefonom van a legfrissebb Face/Messenger verzióval.

A szöveg bevitel mellett 4 ikon található: négyzet alakban négy pont, egy kamera, egy tájkép és egy mikrofon. Logikusan a tájkép ikonra kattintva jelennének meg a csatolható fájlok. Viszont nekem sajnos csak a fényképek jelennek meg (Az összes fénykép, Facebook, Messengerről letöltött képek stb.).


Hogy csatolok egy egyszerű pdf-et/Word-öt vagy bármilyen más fájlt...? PC-n/laptopon megvan a módja, ott több ikon is megjelenik viszont telón számomra ez jó ideje megoldatlan rejtély és kihívás. Keresővel nem találtam megfelelő javaslatot ami a telefonomon alkalmazható.


Kipróbáltam a következő módszert is. Kikeresem a fájlt a mobilodon, majd a Küldés/megosztás ikonra kattintok és kiválasztanám a messengert. Több alkalmazást felajánl, de a messengert nem.


Az adott személynek csak Face/Messenger elérhetősége van meg tehát ezen keresztül kell. Ha máskor kéne, nem lenne sok értelme csak ezért késve küldenem egy fontos dokumentumot vagy csak emiatt hazamennem mert nincs PC/laptop a közelemben.



2021. jan. 12. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

"Kipróbáltam a következő módszert is. Kikeresem a fájlt a mobilodon, majd a Küldés/megosztás ikonra kattintok és kiválasztanám a messengert"

pedig így kéne működnie...


mostanában a messengerből sok funkciót kivettek adatvédelmi okokra hivatkozva


amit én tennék, az az, hogy feltöltöm valamilyen felhőtárhelyre (pl google drive, mega.nz ) és a linket küldeném el a személynek, ha ilyen fontos


vagy ha nem kell szerkeszteni akkor képernyőképeket küldenék.

2021. jan. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1 Jobb híján a felhőtárhelyes link játszana. De van amikor a fogadó félnek az is számít hogy egy kattintással kevesebb legyen. Nem beszélve a plusz másodpercekről. Biztos vannak akik tapasztalták miről beszélek. Akár saját hátrányukra.

A képernyőkép nem rossz ötlet. Viszont a minőséget, olvashatóságot jelentősen rontja.


Az általad idézett módszer esetén van valakinek ötlete hogyan állítható be (ha beállítható) hogy a Messenger is megjelenjen választhatóként?

2021. jan. 13. 00:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a Messenger Lite van a telefonomon, abban van fájlküldés.
2021. márc. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!