Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi ennek az eszköznek a neve?

Mi ennek az eszköznek a neve?

Figyelt kérdés
IPhone-oknál láttam eddig csak, hogy a töltő csatlakozójánál van egy kis toldalék, ami talán mágnessel köti össze az aljzatot és a kábelt. Így nem kell ki-be húzni a drótot és hosszú távon nem deformálódik el a csatlakozóban a fémnyelv.
2021. jan. 26. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Ahhoz,hogy valaki eldeformálja a fémnyelveket,ahhoz igazából hanyag kezelés kell.

Magyarán ha valaki vigyázz a cuccaira akkor nem lesz ilyen...

2021. jan. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hidd el, pár év alatt egy töltőcsatlakozó simán meglazul annyira, hogy lötyögjön benne a kábel. Persze ha nem lazulna, a fogyasztó nem feltétlenül akarná lecserélni a készülékét, ami rontja az üzletet.
2021. jan. 26. 10:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Pl: [link]


Amúgy nekem van olyan telefonom aminek a ki/be kapcsoló meg a hangerő szabályzó gombjai megadták magukat, de a micro usb portnak semmi baja sincs.

2021. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ilyesmire gondoltam!
2021. jan. 26. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha be van dugva az a kis "toldalék" (ahogy te nevezted), akkor az arra gyakorolt mechanikai hatások ugyanúgy károsíthatják a " fémnyelveket" (ahogy te nevezted) a csatlakozóban. Így azok kilazúlhatnak és megszűnik a kontakt. Ez után a csatlakozó ugyanúgy nem használható tovább, cserélni lehet csak (ha megéri)...


Ez a megoldás maximum a kopás/porosodás ellen véd, a többi hatás ellen nem.

2021. jan. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5: igen, nyilván felhasználója válogatja, milyen hatások érik a telefont. Nekem a több száz ki-be húzogatás töltéseknél, adatátvitelnél eléggé megviselte minden telefonom csatlakozását, de biztos van olyan, akinél a mágneses kiegészítő beakadása okoz problémát hosszú távon.
2021. jan. 26. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!