Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha feltőtöltőkártyásról...

Ha feltőtöltőkártyásról előfizetésre váltok mindenképp küldenek új SIM kártyát? (VODAFONE)

Figyelt kérdés
Vodafone-nál van ez a Go Mini You csomag és azt írja hogy átvételkor 1-Ft fizetendő a sim kártyáért, de nekem nem lenne rá szükségem. Szeretném megtartani a jelenlegi számot. Nem lehet ezt nem kérni? Postás vagy futár hozza ki?

2021. febr. 9. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Ha a jelenlegit váltod át, akkor nem kapsz új káryát, az csak az új előfizetéekre vonatkozik.
2021. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Egyik barátom nemrég váltott feltöltőkártyásról havidíjasra a Vodafonenál. Nála úgy működött, hogy a telefonszámát megtartotta, de új SIM kártyát küldtek. Amikor megérkezett a SIM kártya, be kellet tenni a telefonba, felhívni a rajta lévő telefonszámot, majd kérni az aktiválást. Ezt kb. öt perc alatt megcsinálták, utána már az új kártyáról működött az új csomag.

A SIM kártyáért fizetnie nem kellet és kipostázták. Attól ne félj, hogy a telefonszám megváltozik, akár mobilszolgáltatót is válthatsz számhordozással, ha nincs hűségidőd.

2021. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

A kártyacsere nem jelent új számot!!

Az új kártyának is ugyanaz marad a szám!

Megteheted, hogy az új kártyát nem használod fel, csak berakod a fiókba... én is csináltam már ilyent amikor új telefonhoz küldtek új kártyát is.

Viszont azért érdemes az új kártyát aktiválni és azt használni, mert bizony vannak olyan hibák, problémák (térerő eldobása, vonal megszakadás, stb.) amit a sim kártya elavultsága okoz!

2021. febr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt.
2021. febr. 9. 18:48
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, ne dőlj be a nagyokos elsőnek meg harmadiknak.


Természetesen új kártyád lesz, hiszen teljesen más a provisioning, a számlázás, a hlr, az apn stb.


8936703156... a postpaid kártyák száma


8936703155... a prepaidé


nem véletlenül van sim számban is megkülönböztetve, mert megbolondítja a billert, ha vki véletlen egy prepaid kártyával aktivál be egy post szerződést


természetesen ez nagyon ritka, jó ideje bevezették erre a customer segment check interfészt

2021. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A számod megmarad, ha ezt szeretnéd. Ez esetben egy technikai account lesz létrehozva, kipostázzák a postpaid kártyát, majd amikor telefonálsz aktiválásért, akkor fut le a provisioning a meglévő számoddal.
2021. febr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De addig nem lesz mobilnetem amíg nem aktiválom az új simet ugye?

Így gyorsabb lenne ha személyesen intézném és nem várnék mire kiér postán keresztül?!

2021. febr. 9. 19:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Természetesen nem küldenek beaktivált szerződéssel kártyát postán, azt majd neked kell megcsinálni.


Kb 1 percnyi mobilnet kiesésed lesz

2021. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megjön az új kártya akkor felhívod a papíron szereplő telefonszámot a régi kártyádról.

Elbeszélgetsz az ügyfélszolgálatossal, megadod neki az adatokat amiket kér.

Beaktiválja az új kártyát, a régit pedig inaktiválni fogja.

Aztán amíg kiveszed a telefonodból a régi kártyát és beleteszed az újat addig ez a módosítás át is fut a rendszeren.

Mire bekapcsolod az új kártyával a telefont már aktív lesz és használhatod mindenre ugyanúgy mint annak előtte.

2021. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem ha pl. a mai napon előfizetéses csomagra váltok akkor még nem fogják azonnal "jóváírni" erre a számra/simre a netet. Szóval várnom kell mire megjön az új, (kb. 3-5nap) addig nem lesz mobilnetem?
2021. febr. 9. 19:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!