Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik kijelző a szebb/jobb?

Melyik kijelző a szebb/jobb?

Figyelt kérdés
TFT vagy Super AMOLED?
2021. febr. 11. 02:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted nincsenek már TFT kijelzők a piacon?"


Hálisten' már kevés.

2021. febr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Szirty ***** válasza:
100%

Szerintem keverednek a fogalmak.

A TFT azt jelenti hogy aktív mátrix alapú a kijelző ami rendszerint LCD kijelző, de az OLED is ilyen.

Tehát ilyen értelemben az is TFT. Az IPS is LCD és még ráadásul aktív mátrix is, tehát TFT. :)

2021. febr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12

lehet én vagyok a tudatlan, de a sima LCD nem passzív mátrixon alapszik, és ennek a továbbvitele a TFT, ami már aktív mátrixos?

2021. febr. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Szirty ***** válasza:
100%

Attól függ mit nevezel "sima LCD"-nek.

A korai LCD kijelző passzív mátrixos volt. Ennek neve TN (és itt a kijelzőről beszélek nem monitorról aminél már keverednek a fogalmak).

Nem taglalom milyen tulajdonságokkal rendelkezett, utána lehet nézni.


"a sima LCD nem passzív mátrixon alapszik, és ennek a továbbvitele a TFT, ami már aktív mátrixos?"


De igen így van. Csak nem szabad elfelejteni hogy az aktív mátrixos LCD (tehát TFT) kijelző is LCD.

Így pl. nincs értelme olyan kérdésnek hogy melyik a jobb az LCD vagy a TFT.

Olyan mint ha azt kérdeznénk hogy melyik a jobb? A háziállat vagy a kutya?

2021. febr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :) Végül inkább másik telefont választottam, ami Super AMOLED kijelzős.
2021. febr. 15. 00:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!