Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kompakt telefon amit érdemes...

Kompakt telefon amit érdemes megvenni 2021-ben?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy telefont (új vagy használt mindegy, ár maximum 200 eft) ami úgymond nem tepsi, kompakt. Korábban egy Nokia Lumia 930-at használtam, méretben (meg sok más szempontból) etalon volt számomra, hasonló méretű "mai" telefont keresek.

Prioritás: maximum 135-140mm magas, ne legyen OLED kijelzős, alkalmas legyen dinamikus internetes böngészésre és relatíve jó minőségű fényképet készítsen.

Előny: ütésálló burkolat, hőkamera.

Nem számít: biometrikus funkciók (nem használok ilyesmit), kamera felbontás (8 Mpixelt már szinte mindegyik tud, ha van mögötte tartalom nekem bőven elég), UHD videó (nekem HD elég), tárhely (16 giga elég), 5G, NFC.

Munkahelyemen egy Huawei Y5P-m volt, az már nagy. Amikkel szemeztem: Iphone SE 2020 vagy egy jó állapotú Sony Xperia XZ2 Compact 10-es Androiddal, kiegészítve egy jó tokkal. CAT illetve Blackview modelleket láttam amik hőkamerásak, de azok óriásiak a többi ütésállóval együtt. Nem ismerem a mobiltelefon piacot, mi jöhet még szóba, illetve ki mit ajánl?



2021. febr. 11. 19:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Még amivel kiegészíteném, hogy az akku üzemidő is pozitívum és a 200 eft-os ár nem azt jelenti, hogy annyit el akarok költeni telefonra. Inkább csak fájdalom küszöb, ha van a paramétereknek megfelelő mobil 20 eft-ért nekem az is jó.
2021. febr. 11. 20:06
 2/10 anonim válasza:
74%
Iphone Se nem rossz választás az biztos, viszont a CAT és a Blackview két eléggé alsókategóriás márka, szóval határozottan valami erősebb, híresebb márkát válassz mindenképp. Sajnos az elmúlt években átvették a vezető szerepet a bitang nagy telefonok, szóval eléggé szűk kategóriából kell választanod, konkret telefont nem tudok sajnos mondani, az Iphonéról tudom egyedül hogy nagyon sokáig ilyen kisebb kompakt telefonokat gyártottak, talán az Iphone 10 volt nekik az első ilyen nagyobb tepsitelójuk.
2021. febr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos azt látom és tapasztaltam (volt egy CAT S60-am régen), hogy a strapatelefonok nagyon gyengék, ott mondhatni csak a burkolatot fizeti meg a vásárló. Fél-negyed áron vannak telefonok amik hardverben ugyan azt tudják.
2021. febr. 11. 20:26
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
12 Mini
2021. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Páromnak olyan van, tökéletes lenne csak OLED-es. Megfájdul a fejem ha kis fényerőn sokáig nézem.
2021. febr. 11. 20:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Van Night Shift mode (kékfényszűrő), ezzel kevésbé fog irritálódni a szemed a képernyőtől
2021. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 12 mini van, lcd-ről váltottam erre. Eleinte fáradtak voltak a szemeim tőle már 10 használat után is, de egy idő után hozzászoksz.

Különben az SE 2020 nem rossz, talán az akku idő gyenge kicsit, de ha ezzel meg tudsz barátkozni szerintem simán veheted. Mivel Apple így sokáig is lesz támogatva.


Egyébként a 12 mini elég rosszul fogy a hírek szerint. Mindenki a nagy telefonokat veszi valamiért.

Én is jobban kedvelem az 5,5"-től nem nagyobb telefonokat.

2021. febr. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem iPhone 11-re érdemes beruházni. Igaz hogy talán egy kicsit kilóg a keretből és kb 230.000 Ft-ba kerül. De nagyon jó telefon. De ez nem teljesen felel meg az elvárásaidnak amiket írtál. Egyébént az SE 2020 nagyon jó telefon, árban mindenképpen jó ha azt nézzük hogy mennyibe kerül egy iPhone Bár nincs olyan nagy különbség árban az SE és a 11 között így szerintem a 11-et jobban megéri megvenni, nem csak a 2 kamera miatt, hanem jobb az aksi, a kijelző minősége, face id van benne stb. De vissza terve, az SE tobb évig is jól fog működni, a frissiteseket is megfogja kapni az Appletől több évig. (4 évig biztos)
2021. febr. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*es a kamera minősége is jobb, mind az előlapi kamera, mind a hátlapi kamerák
2021. febr. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pataki Péter Pál válasza:

Szia!

Talan meg szoba johet a Google Pixel 4a (144 mm magas).

Igaz ennek is OLED kijelzoje van. A Zenfone 8 nem fer bele a keretbe.

En is hasonlo cipoben jarok. A 3 eves es tokeletesen mukodo ceges Sony XZ1 compact-tomat kellene majd cserelnem.

Udv.: Pekob

2021. jún. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!