Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Android mégis felismeri az...

Az Android mégis felismeri az NTFS-t!? Az NTFS-re formázott kártyát simán felismerte a telefon.

Figyelt kérdés

Próbaképpen megformáztam NTFS-re, nem gondoltam volna, hogy működik, de aztán mégis...


De inkább átformáztam exFAT-ra (FAT32 ugye kilőve a fájlméretkorlátozás miatt), mert az NTFS állítólag nem tesz jót a Micro SD kártyáknak.


De az is érdekes, hogy a telefonnal való formázás meg exFAT-ban történik, nem FAT32-ben...



Olyan, mintha valami frissítést kiadtak volna az Androidhoz tavalyhoz képest, ami azt eredményezte, hogy a telefon FAT32 helyett már exFAT-ra formáz, az eddig felismerhetetlen NTFS-t pedig felismeri...



A telefon amúgy Xiaomi Redmi Note 8, Android 10-zel és 256 gigás Kingston karesszal.



2021. febr. 24. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

hm, fura, sehol nem olvasni erről, hogy működne


köszi, hogy megosztottad az infót!

2021. febr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tavaly tavasszal mikor az előző, 128 gigás kártyámat formáztam, akkor az NTFS-t még nem ismerte fel a mobilom, a telefon saját maga pedig FAT32-re formázta a kártyát...
2021. febr. 24. 20:35
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is mindenhol azt olvastam, hogy az Android nem látja az NTFS fájlrendszert. Csak poénból leformáztam ma délután NTFS-re, gondoltam, úgyse lesz jó, utána úgyis leformázom normálisan. Kicsit lepődtem csak meg, amikor felismerte... Persze nem biztos, hogy másnál is működne. Eleve azt sem értem, hogy nekem hogy ismerte fel ezzel a fájlrendszerrel a kártyát.🙂😲 Én is orrba-szájba olvastam, hogy olyan páros, mint Android-NTFS nem létezik...
2021. febr. 24. 20:41
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

De tudsz rá írni?

Olvasni?

2021. febr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Na, most gépen másoltam rá 2 zenét, simán ráment, le is tudom játszani.


Telefonon is jónak kell lennie. Már csak abból kiindulva is, hogy a tárhelybeállításoknál a beépített tárhely alatt a képernyőn alul ott volt az SD kártya csíkja is... Már volt dolgom szar kártyával, amit se a gép, se a teló nem ismert fel, akkor nem volt ott a csík.

2021. febr. 24. 20:56
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Nekem ez új.

Mármint az hogy az android nem látja az ntfs particiót. Pár éve is használtam ntfs formátumu pendrive-ot sd kártyát és gond nélkül vette. Mivel linux alapú rendszer szinte természetes volt számomra, hiszen a linux kicsit ilyen mindent látó, nem csinál problémát a windows particiókból, mint ahogy a windows nem látja a linux particiókat.

Ez nekem is hasznos volt, hogy ha lenne ilyen, hogy akkor esetleg ez is egy hiba lehetőség. Bár akkor nem tudom, hogy pl ezelőtt 5 évvel nekem hogy ismerte fel a pendrive-ot. (írni, olvasni tudtam róla, arra használtam ugye.)

2021. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Vannak ilyen megmagyarázhatatlan dolgok.


Nekem pl. a kocsimban több mint 1 hónapig nem világított a tolatólámpa, ha hátramenetben volt a váltó. De már előtte is jó 1 évet úgy működött, hogy a váltót picit "igazítanom" kellett és úgy világított (nem volt elég simán rükvercbe tenni).

Pár hete egyszer csak elkezdett ismét világítani, ráadásul úgy, hogy simán csak hátramenetbe kapcsolok, még a váltót se kellett cseszegetni. 🙂


Szóval van, amikor nemigen van tudományos magyarázat a dolgokra. Vagy legalábbis elég nehéz rájönni...

2021. febr. 24. 21:34
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
És akkor egyébként itt most tulajdonképpen mi is volna a kérdés?
2021. febr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát az, hogy hogy lehet ez, hogy felismeri az NTFS-t, hiszen eddig arról volt szó, hogy az Android nem látja...
2021. febr. 25. 05:58
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy nem látja? Nekem látta mindig is, sosem volt gond vele.
2021. febr. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!