Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonom vírusos lett, de...

A telefonom vírusos lett, de hogyan?

Figyelt kérdés

Exagear windows emulatort szoktam használni, de véletlenül vírusos GTA 4-et töltöttem le, és valahogy rámászott a telefonra. De hogyan, amikor exe fájl volt a GTA 4? A telefon tudtomban nem tudja kezelni az exe fájlokat. Lefuttattam voln egy Kaspersy-t, de mihelyst rányomtam az ikonjára, eltúnt onnét, valszeg törölte magát. Az avast ugyanúgy eltünt, hiába töltöttem le. Gyári vissza nem segít, mert a vírus magának adott rendszergazdai engedélyt, és a telefon rendszerfájlként érzékeli. Géphez nem merem kötni, mert arra is átmászhat simán. Kb 5 perce jött egy ilyen értesítés: "Figyelem! Az Ön Android rendszerén szokatlan tevékenységet észleltünk, ezért kérjük, ne osszon meg semmilyen bizalmas adatot egyetlen alkalmazásban sem. Kérjük vegye fel a telefon gyártójával a kapcsolatot további információért".


Mit tudok tenni?


2021. márc. 6. 19:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az emulátor volt egy trójai, ami befertőzte a telefonod.

Az ilyen "Windows Emulátor" dolgoknak alapból nincs értelme telefonon, mert mind kivétel nélkül használhatatlanul lassú Windows-t ad.

Viszont erre jó, hogy befertőzzön.

2021. márc. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Húha, eléggé kemény vírust szedtél össze. De nekem hihetetlen, hogy csak úgy törli magát a Kaspersky, és az Avast. A play áruházban telepítettként jelzi? Esetleg custom ROM, de az se biztos, hogy jó ötlet lenne, mert átmehet a vírus a gépedre is.

Amúgy milyen típusú a telefon?

2021. márc. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam ócsárolni, de az alapból legendásan szarul optimalizált, szinte egy az egyben konzol portolt játékot még ráadásul !emulálni! egy még jóval !gyengébb! hardveren... Belegolni hogy mennyire értelmetlen fa**ság..
2021. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#2


[link]


Ilyen telefonom van, kb 3 hete vettem.

2021. márc. 6. 19:51
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

#5 Viszont van itt még valami, ami mellett ne menjünk el.

Minek neked ilyen ócska trójait tartalmazó Windows Emulator, ha amúgy van géped?

Kb. ennyi értelme volt, hogy parkoló pályára tetted az új telefonod...

2021. márc. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja amúgy most olvasom én is, hogy minek emulator, ha van géped. Vagy esetleg nem elég erős ahoz, hogy futtassa a 4-et? De akkor meg olcsóbb telefont kell venni, és akkor tudod fejleszteni a gépedet.
2021. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#6

Tudom, csak mindig összeomlik a GTA 4, valszeg gyenge a videókártya :/

2021. márc. 6. 19:59
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
Ahogy átolvastam újra a kérdésedet, szerintem ez egy trójai lesz. Valami olyasmi, amely bekapcsolásakor elindul. Az Android rendszernek(ha egyáltalán ő küldött üzenetet), igaza volt, vedd fel a gyártóval a kapcsolatot, rosz esetben alaplap csere lesz. Csak sajnos Magyarországon nincs márkaszervízük.
2021. márc. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
Jah, bocsi, hülyeséget írtam a végen, mert van Oneplus szervíz az országban, csak hírtelen az Oppo ugrott be, bocsi.
2021. márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Ebben az esetben csak egy dolgot tehetsz, ami megoldja a problémádat:

Újratelepíted az android rendszert.

Ez nem egyenlő a gyári visszaállítással, hanem ez teljesen felülírja a rendszerfájlokat.

Ehez csatlakoztatnod kell a telefont a gépedhez, máshogyan nem lehet.

2021. márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!