Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Észrevettétek, hogy nem sokat...

Ékezetes billetyűzet kérdése:

Észrevettétek, hogy nem sokat fejlődtek az okostelefonok az elmúlt 3 évben?

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt vettem Xiaomi Redmi Note 4 telefont, 3 GB RAM-mal és 32 GB tárhellyel, 45 ezer forintért. Azóta nem is néztem nagyon a piacot, nem volt szükségem telefonra. Most így 3 év után ránéztem újra, és látom, hogy hasonló paraméterű telefonok vannak, hasonló árkategóriában.

Ezek szerint lelassult az okostelefonok fejlődése?

Emlékszem, mikor 2012-ben vettem egy Samsung Galaxy Minit, fél-1 év múlva már semmit nem tudtam rajta csinálni (játszani, netezni), mert annyira lelassult és elavult a többi telefonhoz képest.



2021. márc. 9. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hova fejlesszenek még? Azzal ment a f@$zméregetés a különböző gyártók közt, hogy ki tud tök értelmetlen módon több kamerát pakolni a telefonokra. Az a helyzet, hogy a felhasználói igényeket manapság már olcsón ki tudják elégíteni, úgyhogy most valami mással próbálják a fogyasztást növelni.

Kíváncsi vagyok, mit találnak ki ez után.

2021. márc. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igy van nincs értelme fejleszteni. Mar szinte az összes telefonban jo a kamera, nagy a memória. Eddig max 2 évente vettem újat, most csak akkor fogok amikor tényleg sok baja lesz.
2021. márc. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fejlődnek csak tök értelmetlen irányba

Mert ugye minék több számjegyű az árcédula meg minél kev

2021. márc. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hm ez félbeszakadt :")

Kár hogy nem tudok belejavítani

2021. márc. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb telefonban már majdnem faltól falig kijelző van, hogy kisebb méretű telefon házba nagyobb kijelzőt tehessenek. Beépítették az ujjlenyomatolvasót a kijelző mögé, illetve van aki már az előlapi kamera képernyő mögé való beépítését teszteli. De emellett ott van a mechanikusan előcsúszó kamera. Hajlítható kijelzős telefonok. Kétirányú töltés, ami lehetővé teszi, hogy a telefonoddal tölts más eszközöket (pl bluetooth fülhallgató, okosóra, vagy akár másik mobil). Nyilván ez egyéni preferencia kérdése, kinek van szüksége ezekre, de attól még bőven fejlődtek az okostelefonok az elmúlt években is.
2021. márc. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fejlődnek ők, de inkább a felszín alatt. Régen hardveresen nagyon gyengék voltak a telefonok, ma már egy olcsóbb készülék is simán használható több éven keresztül, régen a legolcsóbb, de még a drágák is gyorsan elavultak.

Meg mostanság a fejlesztések nagy részét egy átlag felhasználó észre sem veszi. Nem mindenkit hoz lázba egy jobb kamera vagy gyorsabb kijelző.

2021. márc. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!