Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Leöntöttem a laptopomat vagy...

Leöntöttem a laptopomat vagy 3 hónapja,szerelő észre veheti-e?

Figyelt kérdés

Szóval leöntöttem vízzel a laptopom,kapott azért rendesen,fél pohár víz ráment,de nem teljesen a billentyűzetre hanem a fele mellé is.

Egyből letörölten stb,hagytam száradni. Használtam és semmi baja nem volt. Rá egy hónapra elkezdett furán érzékelni a billentyűzet meg az egér néha,2hónap után már sokszor nem is érzékelt egyik sem,végül most nem igazán jó a touch pad,és a space gomb.

Apukám meg most vette észre 2,5-3 hónap után mivel ez úgymond az ő laptopja volt,de ideadta online oktatás alatt.

Én nem mertem neki elmondani,mert tudtam,hogy olyan nyakast kapok,hogy leszakad a fejemxd Most el akarja vinni szerelőhöz,én viszont mondtam neki h nem öntöttem le,mert kurvára félek tőlexd

Lehet hülye kérdés,de a szerelő 3hónap után is fixen megtudja mondani apámnak,hogy ráöntöttem a vizet? Vagy azért mond más feltételezéseket is,hogy enyhüljön a gyanúmxd Segítségeteket előre is köszönöm,lebaszni nem kell nektek is,majd apám elintézi



2021. márc. 12. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Ha maradt benne víz és a fém részek elkezdtek oxidálódni, akkor 100%-ra azt mondja, hogy folyadék került bele. És nálad valószínűleg ez van.
2021. márc. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Hazaérek orrbaváglak te kamugép. Apu
2021. márc. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

A legjobb mindig ha az igazat mondod.

Leöntötted csapvízzel. A víz elpárolgott belőle és a visszamaradt vízkő most gondokat okoz a gép belsejében. A belső kis alkatrészek színétől függ, hogy látványos e rajta a vízkő. Ha fehér, akkor nem biztos. Ha fekete, akkor simán észreveszik, hogy valamit beleborítottál. És rászáradt...

2021. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem érdekli a szervizest, csak kicseréli az alkatrészt és kész.

A garanciális szerviznél szoktak csak kukacoskodni.

2021. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Egy szerelő ezt 100%-ra megmondja, igen.

Elve minden elektronikai kütyü belsejében vannak ragasztva apró indikátor lapkák. Azok vízzel reagálva fehérből, pink, piros színre váltanak, és így vitán felül van a beázás ténye.


De, a víz ahogy megszárad, az nem nyomtalalanul tűnik el, hanem ottmarad egy ilyen fehéres, szürkés réteg. Valójában az szigetel, ezért is van az, hogy nem közvetlenül a víz bejutaskor pusztul el, hanem száradás után.

2021. márc. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Egyelőre reménykedem,hogy a szerelő nem mond semmit. Ha meg mégis,akkor kibírom azt a nyakast
2021. márc. 12. 09:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog leszidni azért hogy véletlenül leöntötted vízzel, hiszen semmi köze hozzá (ahogy a kategóriának is ahova tetted fel a kérdést). Elmondod mi történt, megjavítja, kifizeted, használod tovább.
2021. márc. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Ezzel csak annyi a problema hogy ha szolsz hogy leboritottad es masnap szerelohoz kerul a gep akkor jo esellyel minden negativ kovetkezmeny nelkul tuleli a gep, ennyi ido multan lehet olyan karosodast szenvedett az oxidacio altal hogy menthetetlen is lehet esetleg.
2021. márc. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod,de ez innenstől már nem a kérdésemre válaszol,felesleges volt leírnod,de azért köszönöm!
2021. márc. 12. 09:54
 10/10 anonim ***** válasza:
67%
Valószínűleg észreveszi, azt pedig őszintén sajnálom, hogy neked normális család helyett egy erőszakos barom jutott, akit egy kulturáltabb demokráciában, mondjuk Svédországban már rég leültettek volna.
2021. márc. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!