Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az 5G az egyenlő az LTE+al?

Az 5G az egyenlő az LTE+al?

Figyelt kérdés
Van egy 5G telefonom, 5G kártyával és mobilnettel, van 5G lefedettség is, de mikor bekapcsolom a mobilnetem, az 5G helyett LTE+ot ír ki. Ha manuálisan váltok, LTE/3G/2G közül enged választani. Én úgy tudtam, hogy az LTE az 4g. Gondolom az LTE+ akkor 5g lenne?

2021. márc. 14. 00:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2021. márc. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 asdasdasdsdafsdgtdsf ***** válasza:
100%
Nem az 5G az 5G az LTE az 4G
2021. márc. 14. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az 5G az 5G ahogy írták.


Az LTE=4G, azaz elmèleti max.150mbit/s, az LTE+ =300mit/s elmèleti max., ez a különbség a sima LTE és az LTE+ között.

2021. márc. 14. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy 5G telefonom, 5G kártyával és mobilnettel"


5G kártya nem létezi. Ugyanaz a SIM van használva ami más technológiákra is. Annyi, hogy az operátor "engedélyezi"az 5G rádiós erőforrások használatát - ha nagyon tudományosan szakszerű és magyaros akarok lenni akkor az 5G szolgáltatás provision-nölve van az előfizetőnek:)


"van 5G lefedettség is, de mikor bekapcsolom a mobilnetem, az 5G helyett LTE+ot ír ki."

Jó neked,hogy látod az 5G lefedettséget.TDD vagy FDD 5G van felétek? :)

Tudod miért fontos? Mert mezei 5Gét (TDD és midband ) ami jó és gyors a legtöbb telefon tudja, viszont a spektrum share-elt 5Gét ( ami FDD ) viszont már kevesebb jószág képes magáénak tudni. Az irónia az, hogy a második bigyót sokkal könnyebb (és olcsóbb ) kiviteleznie egy operátornak, így a hazai lefedettség zöme is jelenleg ilyen fajtájú.


"Ha manuálisan váltok, LTE/3G/2G közül enged választani. Én úgy tudtam, hogy az LTE az 4g. Gondolom az LTE+ akkor 5g lenne?"

Szerintem itt van a probléma - látnod kellene a menüben az 5G lehetőséget is. Véletlenül ez nem egy qualcomm chipsetes One8 telefon? Mert akkor lehet tudok neked tippeket adni.


"Az LTE=4G, azaz elmèleti max.150mbit/s, az LTE+ =300mit/s elmèleti max., ez a különbség a sima LTE és az LTE+ között."


Hát...nem :) LTE technológiával is lehet 1gigabit környékén kavirnyászni csak legyen elegendő frekvenciád és sávszélességed. Szóval az emléleti max így pont nem igaz. Maradjunk annyiban, hogy a LTE+ az egy marketing bullshit, nagy általálonássgban amikor több LTE cellát összefog az operátor ( szakszóval aggregál ) azt már LTE+ nak hívják. Az, hogy Magyarországra annyi a maximum - amit nagyon helyesen és pontosan leírtál - műszaki okai vannak.

2021. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
12%

5G elavult lesz mindjart

jon a sokkal jobb 6G

2021. márc. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen készülék?
2021. márc. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4, A szolgáltatóm lefedettségét neten ellenőriztem és az egész városban elérhető (Bécs), bár nem tudom mire fölényeskedő cinizmusod.

5, A készülék egy Samsung Galaxy S20 Ultra 5G.

2021. márc. 14. 18:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Lol. Már írtam, hogy nem a legelején minek kifejtegetni ezt? :D ügyesek vagytok azért meg sokat olvastatok is :D
2021. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem cinzimus volt, kiigazítottalak. Nem mindenki mér 5G generációs hálózatokat, mint én - nem nézlek én ezért hülyének, teljesen jó szándékból írtam. Én pl nem értek az autószereléshez - lehet te abban vagy menő.


Kezdjük Vienna pompás városával. Hát sajnos valamit rosszul olvastál. Nincs teljes lefedettség.

Ajánlom ezt a remek oldalt: ahol magad is ellenőrizheted:

[link]


Válaszd ki az operátorod és máris látod hol van 5G. ( NSA)


Meglepően jónak tűnik. A budapesti lefedettséget is nagyon jól mutatja, feltételezem, hogy Bécsben is ez az aktuális helyzet. Persze lehet, hogy tévedek, de arra mérget veszek, hogy a T-Mobile és az A1 nem fedte le Bécset( tavaly ősszel drive teszteltük ) és közel azt a képet mutatta mérés amit a térképen is láttam.


Egybéktén ezt a telefont honnan bugáztad? Hans adta a kezedbe a Mariahilfer straße-én az operátor boltjában vagy szerezted valahonnan?


Utóbi esetben:

Ha nem látsz valami ilyesmit: 5g/4g/3g/2g a hálózat választásnál akkor megpróbálhatod ezt bepötyögni ( természetesen az IMEI számoddal ):


*#272*IMEI#


Utána kiválasztod az opreátorod és ha szerencsés vagy beállítódik a telefonodra és látni fogod a 5G lehetőséget a menüben.


Ha meg ezt a telefont a szolgálató adta a kezedbe én rájuk bíznám a fenti műveletet.

2021. márc. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
LTE+ = 4G+
2021. aug. 2. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!